Як правильно варити рис. Як правильно приготувати рис.

Яку релігію б ви не сповідували, до якого соціального колі не відносилися, рис залишається однією з найуживаніших злакових культур на планеті. Даний продукт ідеально поєднується з овочами і фруктами, його можна подати до м'яса і риби. Рис використовується в будь-якій дієті, так як він не насичує організм, але при цьому задовольняє його енергетичні потреби. У рисі містяться білки, вуглеводи, калій, кальцій, магній і фосфор. Для того щоб правильно приготувати рис необхідно розбиратися в його сортах. Пам'ятайте, що різні сорти рису готуються по-різному, відповідно і смак буде відрізнятися.

Найбільш популярним вважається довгозерний рис. Цей сорт рису використовується для приготування плову, а також як гарнір до м'яса або риби. Ідеальним сортом рису для супу вважається середньозерний рис. Він вбере більше води і додасть страві в'язку консистенцію. Частим гостем при приготуванні страви є білий рис. Не варто його переоцінювати, оскільки такий сорт рису піддався шліфовці, а значить, містить менше корисних вітамінів. Найкориснішим вважається коричневий сорт рису. Неочищена оболонка несе в собі максимум користі.

Для того щоб правильно варити рис необхідно заглибитися в таємниці кулінарії, адже там ви однозначно зможете знайти підходящий відповідь. Почнемо, мабуть, з молочної рисової каші. Найпоширенішою помилкою вважається додавання цукру в кашу безпосередньо в момент приготування. При цьому рис розварюється і стає клейким. Для того щоб отримати розсипчасту рисову кашу, розбавте цукор в окропі, і додайте його в кашу по закінченні варіння.

Для того щоб приготувати воістину божественне блюдо не варто додавати в рис величезну кількість води, адже думка про те, що рис любить воду помилково. Рис любить хороше вершкове масло, при цьому від отриманої рисової каші ви й самі будете в восторге.Еще однією розповсюдженою помилкою є часте помішування рисової каші. В ідеалі, слід перешкодити рис при зануренні зерен на дно, щоб уникнути їх прилипання до дна кастрюлі.Счітаете себе любителем плову? Вибирайте довгастий розсипчастий, обсмажений рис. При приготуванні плову обсмажте цибулю, морквину, м'ясо, і лише потім помістіть в посуд рис. Чи не перемішуйте його. Поступово додавайте в рис води, створюючи при цьому сприятливу для рису парову атмосферу. Пам'ятайте, що плов не любить суєти, а додана з надлишком вода лише зіпсує смак вашого шедевра.Еслі ви хочете, щоб рис залишався розсипчастим не тільки в плове, але і в інших стравах, вдамося до допомоги лимона. Додайте 1 столову ложку лимона (соку) в киплячу воду. Щоб ви не приготували, рис буде розсипчастим і ароматним. Хочете, щоб рис був білосніжним, додайте кілька крапельок оцту в киплячу воду. Пам'ятайте, що рис, опущений в холодну воду - розвариться, в гарячу - збереже всі свої якості.

Найбільшою популярністю користується західний і східний спосіб приготування рису. Згідно зі східним способом приготування рис необхідно промивати 3-5 разів. Засипати рис слід в доведену до кипіння підсолену воду. Каструлю необхідно закрити кришкою і готувати протягом трьох хвилин на сильному вогні, протягом двох хвилин на середньому вогні і семи хвилин на слабкому вогні. Доведений до готовності рис слід настояти протягом 12 хвилин, додати масло і насолоджуватися приготованим блюдом.Для приготування рису по західному способу необхідно вдатися до допомоги сковороди. Обсмажте рис і додайте в нього води. Після того, як вода випарується, додайте наступну порцію, поки не доведете до готовності.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5AkeC1uoqs8