Як чистити контактні лінзи. Як чистити лінзи контактні.

Контактні лінзи - дуже крихке засіб корекції зору. Пошкодити їх досить легко: вони можуть деформуватися, порватися, забруднитися. Практично будь-які сучасні лінзи виробляються з матеріалу гідрогель. Він пористий, дозволяє оку дихати, добре вбирає вологу, але також сприйнятливий і до бруду. Якщо ви вибрали контактні лінзи в якості повсякденного атрибута, подбайте і про належному догляді за даними аксесуаром.
Вам знадобиться
  • - контейнер;
  • - пластмасовий пінцет;
  • - очищуючий розчин (або фізрозчин).
Інструкція
1
Контактні лінзи чудово вбирають бруд. І проблема полягає не тільки в поверхневих частинках пилу і волосинки, які легко змити розчином. Лінзи, за відсутності турботи про них, забруднюються зсередини. Це можуть бути як смітинки, піщинки і різні речовини, так і шкідливі мікроорганізми. Постійний контакт з поверхнею очних яблук призводить до утворення на лінзах відкладень органічного характеру. Дані фактори не просто приводять лінзу в непридатність, вони підвищують ризик розвитку очних захворювань. Щоб уникнути втрати здоров'я і зору, лінзи (особливо тривалого носіння) слід щодня або щотижня промивати і чистити.
2
Для цього придбайте схвалені офтальмологами спеціальні розчини. Їх склад розроблений з урахуванням вимог безпеки для здоров'я очей. А ось неякісні засоби з вичерпаним терміном придатності можуть спровокувати серйозні захворювання, аж до сліпоти. Найбільш простий і ефективний спосіб догляду за контактними лінзами - застосування багатоцільових розчинів. Вони призначені для зберігання, очищення, дезінфекції та промивання контактних лінз.
3
Перед кожним взаємодією з лінзами, ретельно мийте руки з милом. Виймайте і укладайте лінзи в контейнер за допомогою пластмасового пінцета.
4
Чистка контактних лінз проводиться в такій послідовності. Заповніть помитий контейнер свіжим розчином, покладіть лінзу на долоню увігнутою поверхнею вгору. Капніть на лінзу розчином, вказівним пальцем легко натиснете і потріть поверхню лінзи , після чистки ретельно промийте виріб в розчині.
5
Для дезінфекції лінз вийміть її з допомогою пінцета з розчину, залийте в контейнер свіжий засіб і занурте лінзи в нього не менш ніж на 4 години (краще на ніч). Лінзи готові до носіння.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не використовуйте для зберігання і дезінфекції лінз саморобний розчин солі. Ви значно скорочуєте термін служби виробу, а носіння таких лінз викличе тільки почуття дискомфорту і навіть свербіж в очах. Якщо немає коштів придбати якісний розчин з догляду та дезінфекції лінз, скористайтеся звичайним фізіологічним розчином, який можна купити в аптеці.