Як зняти радіатор грубки. заміна грубки на ланос.

При недостатньому обігріві салону, постійного догляду охолоджуючої рідини з системи, при появі її в салоні автомобіля, а також при відчутті її запаху необхідно перевірити трубки і патрубки, сполуки, а також радіатор обігрівача салону (грубку). При виявленні наростів або мокрих місць на його поверхні, його слід зняти, оглянути, відремонтувати, а при неможливості - замінити.
Вам знадобиться
  • - ключ 10 мм;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Злийте з системи охолодження автомобіля охолоджуючу рідину, попередньо відкривши кран отопітеля салону (грубки). Це необхідно, щоб в ньому нічого не залишилося.
2
Розігніть скоби в підкапотному просторі, які кріплять вакуумний шланг і палять проводів до переднього щитка кузова. Відведіть їх в сторону, щоб дати можливість доступ до шлангів грубки.
3
Візьміть викрутку і, послабивши затяжку хомутів, які кріплять гумові шланги до патрубків радіатор а обігрівача салону. Від'єднайте шланги.
4
Викриття ключем на 10 два болта, якими кріпиться ущільнювач до щита передка.
5
Візьміть викрутку. Акуратно подденьте ущільнювач і зніміть його з патрубків радіатор а грубки. В ньому встановлені розпірні втулки, щоб не загубити їх.
6
Відкрутіть викруткою нижні гвинти (2шт.), Якими консоль кріпиться до підлоги.
7
Викриття викруткою 4 гвинта, які кріплять речову полку і зніміть її.
8
Викриття гвинт (справа), який зміцнює консоль до щита передка, і зніміть її, опустивши вниз на джгутах проводів.
9
Відкрутіть 2 гвинти кріплення консолі. Демонтуйте консоль, тримаючи при цьому панель.
10
Зніміть воздуховод, викрутивши два гвинти.
11
Подденьте викруткою і зніміть чотири пружинних держателя кожуха радіатор а і вентилятора грубки.
12
Зніміть вентилятор грубки разом з кожухом і відведи в сторону.
13
Отсоедините радіатор обігрівача салону, опускаючи його вниз, як дасть тяга управління краном грубки (почніть з задньої частини радіатор а). Потім акуратно виведіть труби з отвору в передньому щитку кузова.
14
Відкрутіть болт кріплення тяги управління краном грубки і від'єднайте її від крана.
15
Зніміть радіатор грубки разом з трубами і краном обігрівача.
16
Отсоедините отводящую трубку з радіатор а опалювача, викрутивши два болта ключем на 10 мм.
17
Видаліть з фланця труби прокладку.
18
Зніміть кран грубки, викрутивши два болта ключем на 10 мм, в зборі з підвідної трубою радіатор а обігрівача.
Радіатор опалення на автомобілі Ваз 21099 знімається в разі виникнення патьоків охолоджуючої рідини в салоні або для проведення профілактичної чистки сот і промивки технічними складами. Щоб зняти радіатор опалення, необов'язково звертатися в автомайстерню, так як всю роботу можна виконати самостійно без використання професійного підйомника.
Вам знадобиться
  • - гайкові ключі М10 і М8;
  • - ємність для збору охолоджуючої рідини (не менше 5 л);
  • - плоска викрутка;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Акуратно від'єднайте негативний дріт від клеми акумулятора, після чого зніміть захист картера. При цьому стежите за тим, щоб кришка розширювального бака і сам опалювальний кран були повністю відкритими.
2
Злийте з системи охолоджуючу рідину. Для цього відверніть пробку отвору. Вона якраз і призначена для того, щоб зливати залишки рідини з паливної системи Ваз 21099. Не забудьте підставити ємність під зливний отвір радіатора, при цьому обов'язково враховуйте, щоб її обсяг зміг вмістити в себе не менше п'яти літрів рідини.
3
Після того як охолоджуюча рідина буде повністю злита, від'єднайте роз'єм проводів, що підключають електричний вентилятор. Таким же чином вступите з двома проводами датчика вентилятора.
4
Ослабьте хомути, що затягують відвідний, підвідний і паровідвідних шланги. Після цього акуратно від'єднайте всі три шланга.Ето дозволить вам зняти кріпильні скоби радіатора. Для цього відверніть дві гайки, знайти які можете у верхній частині кожуха електричного вентилятора.
5
Тепер можете приступати до зняття самого радіатора опалення, розташованого в мотоотсеке. При цьому враховуйте, що він витягується тільки разом з корпусом електровентилятору, який, в свою чергу, кріпиться на трьох болтах і однієї гайки. Їх потрібно відкрутити, щоб від'єднати кожух вентилятора від радіатора на Ваз 21099.
6
На самому нижньому кріпленні розташовуються дві подушки. Уважно огляньте їх і оцініть стан. Якщо подушки втратили пружність, порвалися або стали старими, обов'язково зробіть їх заміну.
7
Після того як радіатор опалення на Ваз 21099 виявиться у вас в руках, можете приступати до його ремонту або очищенню, залежно від того, для чого він знімався.
Зверніть увагу
Роботи по зняттю радіатора опалення на Ваз 21099 необхідно проводити тільки на холодному двигуні. В іншому випадку велика ймовірність отримання найсильніших опіків через випліскування гарячої рідини.