Як винести чавунну ванну.

Якщо ви вирішили замінити стару чавунну ванну на сучаснішу модель, вам доведеться шукати способи позбавлення від цього «громіздкого дива» радянської сантехніки. Існують деякі прийоми, що дозволяють вирішити дану проблему.
Вам знадобиться
 • - кувалда;
 • - болгарка з абразивним диском;
 • - великий шматок брезенту;
 • - захисні окуляри;
 • - респіратор;
 • - захисні навушники;
 • - послуги спеціальної служби.
Інструкція
1
Якщо ви робите в квартирі євроремонт і плануєте розширювати кімнати, «пересувати» стіни, в тому числі і у ванній кімнаті, то винести чавунну ванну не складе проблем. Тим більше, якщо в наявності є декілька фізично міцних чоловіків і живете ви на першому чи другому поверсі. Ситуація йде складніше, якщо стіни ламати не планується, в дверний отвір вона не проходить, фізичної сили не вистачає, щоб підняти цю громадину, і проживаєте ви на п'ятому поверсі. Але не варто впадати у відчай і в цьому випадку, вихід завжди знайдеться.
2
Запасіться такими інструментами, як болгарка і кувалда. Якщо подальше використання ванни не планується, то найпростіше її розбити, і потім вже, особливо не напружуючись, винести по шматках на звалище.
3
Обов'язково надіньте респіратор і окуляри, так як при різанні і розбиванні чавун буде кришитися і відлітати в різні боки. Щоб зменшити подібні «побічні ефекти», накрийте ванну зверху великим шматком брезенту і виконуйте операції через тканину.
4
Так як звук, який будуть видавати ваші кувалда і болгарка при розбиванні ванни, є дуже різким і гучним, запасіться спеціальними захисними навушниками, заздалегідь попередьте домашніх і сусідів, щоб для них цей шум не став неприємною несподіванкою. Щільно закрийте двері в кімнаті, в якій будете розрізати ванну . Інакше стіни квартири покриються нальотом пилу і важко відмиватися іржі.
5
Перед тим як почати бити кувалдою по ванні, зробіть по її бортикам кілька надрізів болгаркою. Диски для болгарки найкраще взяти абразивні, вони справляються з поставленим завданням набагато краще.
6
Після того як ви зробили кілька надрізів болгаркою (приблизно до половини або трохи більше висоти ванни), візьміть кувалду і обережно, але різко і сильно вдарте по бортах кілька разів. Як правило, вони починають відколюватися, і ви вже без зусиль зможете по частинах винести свою стару ванну .
7
Якщо цей спосіб вас чимось не влаштовує, зверніться в спеціальні служби, що займаються в вашому місті утилізацією старих ванн. Можливо, вони навіть не стануть її розрізати, а, наприклад, якщо вона не проходить через дверний отвір ванної кімнати, а в інші двері - без проблем (визначається шляхом замірів), обережно знімуть з петель двері, що ведуть у ванну ю кімнату, і винесуть чавунне виріб.
Чавунна ванна - найбільш довговічний аксесуар в квартирах. Деякі вважають за краще покривати її новим шаром емалі, деякі при заміні ванни намагаються винести її з приміщення цілком. Коли мова заходить про демонтаж ванної, виникає найголовніша проблема - її непідйомна вага і великий обсяг, що не проходить в тісні проходи малогабаритних квартир. Проте варіант є - це розбити чавунну ванну.
Вам знадобиться
 • - кувалда;
 • - перфоратор або болгарка;
 • - робочі щільні рукавички;
 • - щільні пакети для сміття;
 • - будівельні захисні окуляри;
 • - респіратор;
 • - мішковина або відрізок щільної тканини не менше 1-1,5 кв.м.
Інструкція
1
Розбивати чавунну ванну - досить важка фізична робота. Буде потрібно докласти чималих зусиль і, звісно, для цієї роботи підійде тільки фізично підготовлена людина. Процес розбиття ванни гучний і галасливий, тому займіться ним виключно в денний час.
2
Звільніть максимум місця навколо ванни, щоб легше було збирати осколки. Підлогове покриття краще захистити м'якою тканиною. Щоб не завдати собі шкоди, надіньте будівельні рукавички або рукавиці, на очі - захисні окуляри, на обличчя - респіратор.
3
Для більш легкого роздроблення чавунної ванни кувалдою в декількох місцях розріжте її краї болгаркою або виконайте отвори перфоратором. Процедура ця трудомістка, галаслива і тривала. В принципі, ванну можна повністю розпиляти болгаркою (насадка по металу), але це зажадає набагато більшого часу і зусиль, ніж кілька помахів кувалдою.
4
Для мінімізації осколків накрийте саму чавунну ванну тонкою тканиною або мішковиною і з силою вдарте по ній кувалдою. Досить 5-10 сильних ударів, щоб розколоти ванну на дві частини. Далі розбийте великі шматки ще кілька разів - більш дрібні осколки виносити з квартири набагато легше.
5
Не знімаючи рукавичок, зберіть всі осколки в міцні сміттєві мішки і винесіть з квартири.
6
Досить необачно буде просто викинути осколки чавунної ванни в мусорку. Не полінуйтеся доїхати до пункту прийому Вторчермета. Так ви зможете отримати прибуток і частково окупити нову ванну або душову кабінку. В середньому ціни за чавунну ванну (навіть в розколотому стані) складають від 2500 до 5000 рублів.
7
Якщо ви не в силах самостійно винести осколки навіть за поріг квартири, подзвоніть у фірму з вивезення сміття. Обов'язково вкажіть, що вимагається винести осколки чавунної ванни. Зазвичай за даним видом будівельного сміття робочі приїжджають досить швидко і беруть за послугу умовну плату (оскільки самі ж повезуть її під вторчермет).