Як відремонтувати емаль ванн. Як усунути скол емалі у ванній.

З часом емаль ванній тьмяніє, набуваючи брудно-рудий колір, а на шорсткою поверхні утворюються тріщини і відколи. Беручи до уваги фінансову сторону питання поновлення ванни, можна зробити висновок, що провести її емалювання вигідніше, ніж купувати нову. Тим більше, що сучасний ринок пропонує безліч надійних і зручних у використанні засобів, призначених для реставрації ванн.
Вам знадобиться
 • - абразивний камінь;
 • - ацетон;
 • - емаль для реставрації ванн;
 • - клей БФ-2;
 • - сухі цинкові білила;
 • - кисть.
Інструкція
1
Очистіть від старої емалі внутрішню поверхню ванни. Для цього губкою або щіткою нанесіть на неї порошок, який ви зазвичай використовуйте для чищення раковин і кахельної плитки. Однак врахуйте, що даний засіб не повинно містити в своєму складі хлору. Зачистіть поверхню, покриту порошком, за допомогою абразивного каменю. Ретельно, сантиметр за сантиметром, зніміть стару емаль . Утворену мильну плівку і абразивну крихту змийте водою.
2
Зачистивши всі нерівності і іржу, знежирте поверхню. На 10 хвилин наповніть ванну гарячою водою. Після того як зіллє воду, насухо витріть поверхню ворсистою тканиною. Після проведення всіх підготовчих робіт ванна повинна придбати суху гладку поверхню з деякою матовістю.
3
Візьміть двокомпонентну епоксидну фарбу, призначену для ремонту ванн, або емаль , яку необхідно змішати перед роботою з затверджувачем, і акуратно нанесіть на підготовлену поверхню. Використовуйте плоску кисть з натуральним ворсом. Після нанесення першого шару дайте йому висохнути протягом 15 хвилин. Потім нанесіть другий шар. Не допускайте утворення міхурів і патьоків, в іншому випадку, емаль скоро почне відшаровуватися і лущитися.
4
Для реставрації сколів очистіть їх від іржі та бруду, протріть ганчірочкою, змоченою в бензині. Знежирте ацетоном або спиртом і просушіть пошкоджене місце.
5
Змішайте клей БФ-2 з сухими цинковими білилами або «Суперцемент» - з білою нітро емаль ю до однорідного стану. Пензликом нанесіть три шари суміші з інтервалом 1 - 2 години.
6
Чи не мийте заново відемальовану ванну порошками, що представляють собою, по суті, абразиви, і рідкими миючими засобами, що містять кислоти і розчинники. Користуйтеся м'якою губкою або ганчірочкою з нанесеним на неї засобом для миття посуду або пральним порошком. Не допускайте попадання на поверхню ванни лаків, у тому числі - для волосся. Замачівая білизна в відреставрують ваннійванній, намагайтеся не використовувати відбілювачі.
Зверніть увагу
При виготовленні емалюють розчинів уважно ознайомтеся з інструкцією від виробника, розміщеної на упаковці.
Необхідність в ремонті ванни настає через 5-10 років від початку експлуатації. То тут, то там сколюється емаль, з'являються тріщини, а дно ванни стає жовтим і шорстким. Варіантів змінити ситуацію всього три: купити нову, викликати фахівців з реставрації ванн або відремонтувати її самостійно. Третій варіант хоч і більш клопіткий, але менш витратний.
Вам знадобиться
 • * респіратор з дихальним патроном;
 • * кисть;
 • * епоксидна емаль, що складається з затверджувача і основи 1-2 комплекту;
 • * кольоровий колер ;
 • * шлифинструмента;
 • * миючий засіб;
Інструкція
1
Вибираючи емаль в магазині не економте. Краще взяти дорогу фінську, ніж наші епоксін або ЕПОВІН. На перший раз беріть не 1, а 2 комплекти затверджувач + основа. Та й у майбутньому підстраховувати. Якщо хочете зробити свою ванну кольоровий, то придбайте і колер. Пам'ятайте, що якщо ваша ванна вже була кольоровий, то не варто сподіватися, що з одного разу зможете перекрити колір старого покриття.
2
Підготовка ванни полягає в знежирення, створенні шорсткого покриття для збільшення площі дотику старого і нового покриття, нанесенні емалі і вистойки.
3
Все сливи і прокладки з ванни зніміть. Повинен залишитися тільки металевий корпус. Промийте ванну миючим засобом для посуду. Вона повинна стати абсолютно знежиреної.
4
Зробіть ванну шорсткою. Промийте двічі, щоб знежирити. Потім обробіть її болгаркою з шліфувальним кругом або абразивним бруском. Якщо на дні або в інших місцях з'явилися відколи й тріщини, то їх потрібно зняти шлифинструмента. Після чого пройдіть по дну кордщеткой, щоб прибрати з усіх тріщин багаторічну бруд і іржу. Головний критерій правильної обробки: ніготь, яким ви проводите по емалі, не ковзає, а дряпає ванну. Після цього знову двічі промийте ванну з миючим засобом. Краще взяти «Туалетне Каченя», «Санокс» або «Адрілан» і залити ними ванну на півгодини. Тоді ви будете абсолютно впевнені, що ванна знежирена. Будь-який засіб як слід змийте гарячою водою. Після висихання пропилесосьте ванну, щоб видалити весь пил.
5
Ванна готова до нанесення емалі. Розстеліть газети на підлозі, поставте ємність для емалі. У неї вилийте обидва компоненти і перемішайте до однорідності палицею. Вам знадобиться жорстка широка флейцевая кисть (не менше 7 см шириною).
6
Умочіть кисть в ємність і наносите емаль тонким шаром на краю по периметру ванни, потім боки. Після проведіть пензлем уздовж дна, і розтушуйте емаль. Чергуючи вертикальні і горизонтальні рухи, нанесіть перший шар грунтовки емалі на всю ванну. Другий шар наноситься аналогічно. Не чекаючи висихання попереднього шару. Ретельно обробіть всі боки ванни.
7
Для третього шару розведіть другий комплект емалі і дійте аналогічно. Емаль повинна рівномірно розподілитися по всій поверхні. Визначити це можна, проводячи пензликом. Якщо скрізь вона ковзає однаково, значить, ви домоглися потрібного ефекту. Залишки емалі вилийте на дно і розрівняйте.
8
Через 15 хвилин видаліть патьоки наступним чином: пензликом розмазуйте їх знизу вгору. Після цього загляньте в ванну ще кілька разів, поки емаль не перестане текти.
9
Закрийте ванну на 4 дні. Після цього їй можна користуватися.
Зверніть увагу
Складність самостійної реставрації ванни в тому, що звичайна людина з такими матеріалами в своєму житті не зустрічався ніколи, тому й заздалегідь передбачити результат своїх дій буде складно. Тому радимо вам потренуватися на невеликих емальованих тазах, щоб набити руку. На ремонт ж самої ванни у вас піде не менше 7 годин.
Корисна порада
При змішуванні затверджувача і основи складу активний не більше 45 хвилин, після цього часу він стане тугим і буде лягати нерівно. Тому розводити склад потрібно після повної підготовки ванни до нанесення емалі.