Як зробити викрійку капюшона куртки.

Така деталь одягу, як капюшон, не виходить з моди протягом довгого часу. Він може бути знімним, пришитим до горловини або пристібається на кнопках, незвичайних ґудзиках або блискавки. Капюшон є не тільки частиною одягу дорослих і дітей, але і практичним засобом захисту від поганої погоди.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Для початку виберіть тканину для капюшона , відповідну за фактурою і кольором тканини куртки. Виміряйте горловину, потім окружність голови на рівні чола. Додайте до останньої міркою 21 см, якщо припускаєте зшити капюшон середнього розміру, для більшого обсягу - 25-30 см.
2
Намалюйте викрійку - велике коло, діаметр якого має дорівнювати вашим вимірам. Бажано це робити на щільному папері або на клейонці. З одного боку кола накресліть увігнуту лінію приблизно на 4 см, що буде дорівнює половині мірки голови, виміряної під підборіддям. На вільне облягання і шви залиште не менше 10 см. Внизу кола також проведіть лінію, яка буде відповідати горловині обраної вами одягу.
3
Виріжте викрійку і накладіть на тканину, попередньо склавши її вдвічі по частковій нитки. Не забувайте робити припуски на шви мінімум по 1,6 см. Зшийте серединний шов, обробіть його зигзагом. Потім отстрочите уздовж шва і на 0,6 см від першого шва для міцності.
4
Після цього нижній зріз пришити до горловини, обробіть шов, заутюжьте на спинку. Пристрочите уздовж шва і на відстані 0,6 см по спинці і поличках.
5
Існує також знімний капюшон, який набагато зручніше і функциональней. Він шиється аналогічно, тільки по нижньому зрізу пришийте комір-стійку, а до коміра - блискавку або гудзики. Другу половину блискавки або петлі пришийте на куртку. Якщо капюшон зшитий з пухкої тканини, то замість блискавки краще пришити шарф достатньої довжини з такої ж тканини в один шар. У підсумку шарф капюшона зручно просто зав'язувати зверху куртки.
Процес створення одягу своїми руками передбачає кілька етапів, один з яких - конструювання викрійки. Звичайно, можна скористатися готовими схемами з журналів по шиттю або викроїти лекала завдяки спеціальній комп'ютерній програмі. Але при нестандартної фігурі або оригінальному дизайні вироби не уникнути конструювання нової або корекції готової викрійки.
Вам знадобиться
  • - калька;
  • - метр, лінійка, лекало;
  • - простий олівець.
Інструкція
1
Перед тим як зробити викрійку куртки, зніміть мірки з фігури. Для верхнього одягу знадобляться наступні параметри: обхват грудей (ОГ), обхват стегон (ОС), обхват талії (ОТ), ширина грудей (ШГ), ширина спини (ШС), ширина плеча (ШП), довжина спини до талії (ДС) , довжина виробу (ДІ), довжина рукава (ДР).
2
Побудуйте сітку для майбутньої викрійки. У лівому верхньому куті поставте початкову точку, що позначає середину спинки. Вправо від точки побудуйте горизонтальний відрізок, рівний половині ОБ плюс запас для вільного облягання. Вниз накресліть вертикаль, рівну довжині виробу. На вертикальному відрізку відзначте точками лінію талії, проведіть через позначку горизонтальну пряму. Лінії пройми побудуйте наступним чином: глибина дорівнює 2/3 відстані від верхньої межі сітки до талії; ширину Вичертите після позначення на схемі значень ШГ і ШС.
3
Розпочніть створення викрійки. Для горловини спинки від початкової точки накресліть прямокутник 1,5х5 см, нижній правий кут якого зробіть заокругленим. Горловину полички намалюйте з прямокутника 5х6 см, скруглите нижній лівий кут.
4
Лінію плечей спинки і полички опустіть на 2,5 см від верхнього відрізка, трохи заведіть на сітку пройми, прокреслите кордон плеча. Пройми намалюйте за допомогою лекала "крапелька", вершини повинні складати прямий кут з лініями плеча.
5
Викрійку рукава накресліть за допомогою двох перпендикулярних прямих, зазначивши на них ширину рукава, висоту оката, рівну 6 сантиметрам, довжину і ширину рукава по нижньому краю. За допомогою лекала накресліть окат рукава, дорівнює довжині пройми. Для точності розрахунків орієнтуйтеся на виконану викрійку полички і спинки. Зробіть викрійку манжета або додайте до схеми рукава припуск на гумку.
6
Залежно від моделі куртки накресліть викрійку коміра або капюшона. Для коміра намалюйте прямокутник, довжина якого дорівнює окружності горловини, ширина 6 см, зовнішні кути коміра скруглите. Для капюшона зніміть мірки від основи шиї через голову і від чола до 7 шийного хребця. Орієнтуючись на ці дані, накресліть викрійку капюшона, в районі потилиці зробіть витачку. Виконайте так само викрійки кишень, планки, пояси та інших додаткових елементів.