Як передбачити зміну погоди.

Раптова зміна погоди здатна доставити масу неприємностей, а в деяких випадках навіть становити загрозу для життя. Знання деяких прикмет, предвещающих переміну погоди , дозволить правильно оцінити ситуацію.
Інструкція
1
Зміні погоди практично завжди передує зміна атмосферного тиску і вологості. Барометр придбайте в магазині, простого вимірника вологості зробіть самостійно з 10-15-сантиметрового шматочка ствола молодий їли з гілкою довжиною 30-40 см. Очистіть стволик і гілку від кори і закріпіть нерухомо на стіні, залишивши гілку вільної - вона служитиме своєрідною стрілкою.
2
При зміні вологості, попередньої дощовій погоді, «стрілка» буде відхилятися вниз. Перед ясною сонячною погодою - вгору. Вивчивши показання приладу, зробіть на стіні відповідні мітки - «Ясно», «Перемінно», «Сильна». Завдяки їм ви зможете досить точно передбачати зміни погоди .
3
Вивчіть основні ознаки зміни погоди . Так, зміні ясною погоди на похмуру передує зниження тиску. І чим сильніше «падає» барометр, тим гірше буде негода. Про наближення дощової погоди сигналізують ластівки, низько літають над землею, і купаються в пилу горобці.
4
На негоду також вкаже: стелеться по землі дим, мурахи ховаються в мурашники, закриваються бутони квіток, квіти латаття йдуть під воду, жаби голосно квакають, захід забарвлений в червоні тони. Якщо кури гуляють під час дощу - негода затягнеться. Дощ віщують що з'явилися купчасті хмари. Перисті хмари сигналізують про вітряній погоді. Якщо хмари швидко ростуть вгору і утворюють кілька ярусів - буде сильний дощ.
5
Закінченню негоди теж передують свої ознаки. Тиск починає рости, це один з найвірніших сигналів. Якщо день був непогожим, але ввечері на заході з'явилася плоска чистого неба і сонце сідає не в хмари, наступного дня буде ясним. Настанню ясною погоди передує поява просвітів в хмарності. Вітер робиться поривчастим, що говорить про закінчення проходження грозового фронту.