Як приручити кішку. взяли кота з вулиці. Як приручити до туалету.

Кішка досить норовлива тварина. Вона дуже самостійна і хитра, але приручити її все-таки можна, і такі спроби були зроблені ще в стародавні часи. Кішки піддавалися людині, яка для них нічого не шкодував, адже будучи дикими і живуть в лісі, вони не бачили ласки і турботи, а у відповідь реакцією цих тварин була охорона людини та її домашнього господарства.
Інструкція
1
Найкраще кішок приручати зовсім маленькими, коли вони щойно з'явилися на світ. Кошенята швидко прив'язуються до людини, і вже дорослими ні на крок не відходять від свого господаря. Саме в цей період маленькі кошенята вчаться розуміти, хто знаходиться поруч з ними, хто доглядає за ними, і звичайно відповідатимуть взаємністю. А при зустрічі зі своїми родичами, які виросли на вулиці, можуть проявити агресивність.
2
Для того, щоб розраховувати дружбу між кошеням і людиною, потрібні дуже добрі взаємини. Необхідно частіше брати їх на руки, гладити, розмовляти з ними, хоча б одну годину на день. Коротке спілкування з улюбленим вихованцем може привести до недоброзичливості з його боку, і кошеня буде менше довіряти своєму господареві в майбутньому.
3
Дуже важливо щоб всі члени сім'ї могли причарувати малюків, щойно з'явилися на світ. Спілкування тільки з однією людиною викличе прихильність кошеняти тільки до цієї людини. Щоб такого не трапилося, нужо дбати про своїх вихованців усім: і дорослим, і дітям. Спочатку можна просто брати кошеня на руки, гладити і розмовляти з ним. Як підросте, можна навчитися грати, найпоширеніша гра - з фантиком на мотузочці, вона все найбільше заводить котенка.Благодаря активним іграм малюк стає більш активним.
4
Приручати кота треба до всього: до їжі, туалету, як вести себе вдома і на вулиці. Багато кішки краще піддаються цій дресируванню в домашніх умовах, так як вони, як малі діти люблять і цінують свого господаря просто за те, що він є.
5
А якщо захочете приручити дворову кішку , бажано щоб її вік становив близько максимум 7 тижнів, тоді є ймовірність, що вона до вас прівикнет.Кошкі, які живуть на вулиці пристосувалися до умов свого житті, тому "одомашнити" таку кішку дуже складно. Ваші домашні умови можуть здатися їй неволею, і тим самим, ви завдасте шкоди не тільки кішці, а й самому собі. Тому перш, ніж брати кошеня з вулиці, переконайтеся, не здійснюєте ви помилку? Чи справді ви зможете приручити тварину? Адже ми у відповіді за тих, кого приручили.
Згідно зі статистикою, по всьому світу бродячих кішок більше півмільйона. Одні жалісливі люди дбають про потреби цих тварин, регулярно підгодовуючи їх, в той час як інші вирішуються на кардинальні кроки, намагаючись приручити вуличних кішок.

Чи варто приручати вуличну кішку?

Приручити вуличну кішку до життя в будинку не так-то й легко! Це несе в собі якусь небезпеку. Тут потрібно чітко розуміти, яку саме кішку приручає людина: домашню, недавно викинуту господарем, або вуличну, яка прожила на волі всю свою молодість. Справа в тому, що перша без особливих зусиль приживеться на новому місці і полюбить свого нового господаря, але що стосується виключно вуличної кішки, то приручити її - справа не з легких! У будь-якому випадку, рішення залишається за тим, хто вирішив піти на настільки кардинальний крок.

Що зробити, щоб приручити вуличну кішку?

Все залежить від того, наскільки дорослим тваринам є вулична кішка. Наприклад, підібравши кошеня у віці до 10 тижнів, можна приручити його буквально за один тиждень. Гірше справи йдуть з дорослою особиною: звикання до людини у такої кішки може зайняти від декількох місяців. Іноді такі кішки взагалі не приручаються! У кожному разі, щоб приручити дике вуличне тварина, необхідно буде запастися колосальним терпеніем.Ситний обід. Найпершим кроком в приручення дикої кішки з вулиці буде, звичайно ж, її годівля. Не потрібно перегодовувати тварина, яке звикло недоїдати на волі. Найкраще буде розділити їжу на три щогодинних пріема.Водние процедури. Вуличну кішку необхідно вимити. Напевно, не варто говорити про те, яку небезпеку можуть нести блохи та інші паразити, що живуть в її шерсті. Водними процедурами слід потурбуватися якомога швидше. Варто відзначити, що вимити мандрівну кішку - справа не проста! Не варто лякати тварина надмірними водними процедурами. Головне в митті вуличної кішки - це скористатися спеціальними препаратами і шампунями для виведення паразитів з домашніх тварин. Оскільки котячих подряпин на руках не уникнути, то необхідно приготувати зеленку, спирт, йод або перекис водню для знезараження отриманих ран.Леченіе. Необхідно віднести вуличну кішку у ветеринарну лікарню для введення в неї протиглистових препаратів. Лікар огляне тварину, визначить його стан, виявить захворювання, які воно підхопило на волі, і порадить відповідне лікування. Приручаючи вуличну кішку, потрібно бути готовим до того, що доведеться неабияк витратитися на її леченіе.Моральная підготовка. Потрібно розуміти, що колись бродячому тварині доведеться жити в зовсім обмежених для нього умовах, звикати до нових правил. На жаль, в більшості випадків це не дає ніяких позитивних результатів. У кожному разі, потрібно бути морально готовим до того, що кішка почне забиватися в кути будинку, а при вигляді наближається до неї людини стане вести себе агресивно. Воно й зрозуміло: вуличні тварини практично завжди зберігають свої дикі повадки і звички. Їх мисливський інстинкт розвинений донезмоги. Більш того, у них підвищене бажання до розмноження. Це теж потрібно учітивать.Нельзя поміщати кішку в клітку або інше замкнутий простір! Вона може прийняти це за пастку, тоді приручити її вже точно буде неможливо. Не потрібно негативно реагувати на агресію тварини, воно ж не може так швидко почати довіряти людині. Привчати дику кішку до туалету, до акуратною годуванні і до хорошим манерам слід поступово. У перші дні життя вуличної кішки на новому місці не варто намагатися погладити її, краще демонструвати свою прихильність ласкавим голосом.

Що робити, якщо кішка не приручається?

Якщо нічого не вийде, то кішку слід випустити на волю. Не потрібно сильно засмучуватися, оскільки це все ж кішка з вулиці! Навпаки, слід порадіти тому, що тепер на волі стало на одного вилікуваного і доглянутого вихованця більше.