Як вибрати раків. Як дізнатися що живі раки свіжі.

Раков традиційно готують, опускаючи живими в окріп. Багато кухарі не люблять цей процес і воліють варити заморожених раків, інші не можуть купити живих через віддаленість від місць їх вилову чи через те, що хочуть приготувати раків не в сезон. Незалежно від того, чи хочете ви поласувати цими прісноводними свіжими або замороженими, приготувати просто відварених раків або раковий біск, соус, пиріг, важливо правильно вибрати вихідний продукт.
Інструкція
1
Живі ракіЖівие прісноводні раки, як правило, напівпрозорі, зелені з блакиттю або коричневі. В сприятливих умовах - при температурі від + 15оС в ємності з водою і вільним доступом кисню - раки дуже активні, вони постійно в русі, залазять один на одного, ворушать вусами і клешнями. Якщо рак «висить» в кутку водойми нерухомо і важко дихає, не варто брати його. Можливо він після тривалого перевезення і, хоча членистоногое живо, воно могло морити себе голодом, і ви отримаєте з його панцира дуже мало м'яса.
2
Вибирайте раків з непошкодженими клешнями, панцирами, з рівним забарвленням, без сколів і наростів.
3
При температурі нижче + 10оС метаболізм раків сповільнюється, і вони здаються млявими. При виборі охолоджених раків дуже важливо знати, скільки вони зберігаються в такому стані. Нормальний термін - до 48 годин.
4
Перед приготуванням живих охолоджених раків нагрівають до кімнатної температури, промивають в ємності з підсоленою водою (100 г на 10 літрів) не більше 3-х хвилин, щоб вони не померли від солоної води. Тих членистоногих, що залишилися плавати на поверхні води і не ворушаться, краще не вживати в їжу.
5
Охолоджені варені ракіОхлажденние варені раки повинні бути яскраво-червоного кольору і приємно пахнути морем. Їх панцир і клешні не повинні мати явних пошкоджень. Пам'ятайте, що найлегше витягти м'ясо з свіжоприготованих раків. Якщо ви варили їх самі, не зберігайте раків довше двох годин. Якщо ви купуєте охолоджених раків в герметичній упаковці, їх термін зберігання - з моменту виробництва до 3- 4 днів.
6
Заморожені прісноводні ракіЗамороженние раки можуть зберігатися в морозилці до 3 місяців. Під льодом вони такого ж кольору, як і живі. Перед приготуванням раків розморожують в холодильнику протягом 12-24 годин. У розморожених раків нерезкий річковий запах.
Зверніть увагу
Існує думка, що у раків, зварених мертвими, хвіст залишається прямим і вживати їх в їжу не варто. Це не так. Єдиний показник того, що тварина померла задовго до заморозки або відварювання - розм'якшений панцир. Раків з м'яким панциром дійсно не варто вживати в їжу.