Як відучити малюка їсти вночі. Як відучити однорічної дитини від нічних годувань грудьми.

Годування грудних дітей здійснюється через кілька годин. І до того моменту, поки малюку не виповнилося кілька місяців, у батьків не виникає думок про те, як відучити дитину їсти вночі . Але проходять місяці, а спокійного сну так і не настає, і тоді проблема нічних кормежек стає актуальною. Перебудувати режим харчування малюка важко, але можливо.
Інструкція
1
Перед тим як припинити нічні годування, необхідно згадати про те, що при грудному вигодовуванні вони є обов'язковими. Інакше гормон пролактин, завдяки якому підтримується лактація, просто не буде вироблятися.
2
Якщо дитина їсть кожні кілька годин, спочатку постарайтеся розтягнути інтервали між годуваннями. Таким чином їх число буде скорочено.
3
Коли дитина їсть вночі , можна припустити, що він не наїдається днем. У цьому випадку збільште обсяг останнього вечірнього годування або ж зробіть його більш щільним. Останнє підходить для дітей, вже одержують прикорм.
4
Часто діти примудряються їсти, навіть не прокидаючись. Тому щоб розірвати коло нічних годувань, необхідно будити дитину кожен раз, коли він просить молоко. Скандал в даному випадку практично неминучий і потрібно бути готовими до плачу, зате ймовірність того, що наступного разу дитина просто не буде прокидатися, досить велика.
5
Для дітей, які переступили рубіж першого року життя і не розлучившись із звичкою є вночі , можна запропонувати суміш не з пляшки, а з кухля. Подібне питво також вимагає пробудження і зосередження. У тому випадку, коли малюкові потрібна не їжа, а заспокоєння від рефлексу смоктання, подібний спосіб може бути досить результативним.
6
Ще один варіант - це скорочення обсягів нічних годувань. Поступово зменшуйте кількість суміші, звівши її до мінімуму, який згодом замініть звичайною водою. Дитина звикає до того, що смачного молока більше немає, і перестає прокидатися.
Зверніть увагу
Не розраховуйте на те, що дитина проявить свідомість і мужньо перенесе обмеження. Батькам доведеться якийсь час переносити плач і капризи або ж відмовитися від своєї ідеї. До кожному малюку потрібен індивідуальний підхід і повної гарантії дієвості того чи іншого способу отучения від нічних годувань не дасть жоден педіатр.
Корисна порада
Не намагайтеся замінити молоко солодкими соками і компотами. Їх дитина буде пити з не меншим задоволенням, ніж молоко, тоді як навантаження на травний тракт буде чи не більшою. Тому подібна заміна не веде до відмови від нічних годувань і особливого сенсу не має.
Проблема нічних годувань хвилює багатьох батьків просто тому, що більшість з них мріє нормально виспатися, а не вставати кілька разів за ніч. Проте спроби багатьох мам впоратися з нею закінчуються невдачею: крихітка як і раніше наполегливо вимагає груди, суміш або сік.
Інструкція
1
Організм грудничка влаштований так, що вночі він відчуває потребу в їжі, тому намагатися відучити від нічних годувань крихітку до року не варто. Малюк буде вимогливо кричати і якщо засне, то лише від власної втоми. У більшості випадків батькам нічого не залишається, як дати плакав малюкові груди? або пляшечку.
2
Більш старші діти вже не відчувають потреби в їжі в нічний час. Малюки старше року можуть спати всю ніч безперервно, але в реальності таке зустрінеш не часто. Часом дитина, що кличе вночі маму, може бути зовсім не голодним. Так діти компенсують брак уваги і ласки днем. На підсвідомому рівні у дитини формується установка, що коли він їсть, мама поруч.
3
відучити дитини від нічних годувань, пам'ятайте, що не слід замінювати суміш або грудне молоко солодким соком, компотом або кефіром. Їх смак, як правило, подобається малюкам, тому не дивуйтеся, якщо ваш карапуз буде випивати по 2-3 склянки рідини за ніч. Краще всього використовувати в цьому випадку просту воду.
4
Якщо вже ви вирішили відучувати дитину від нічних годувань, дійте наполегливо. Головне, налаштуйтеся самі. Перед сном можна погодувати малюка трохи щільніше, ніж раніше. Але не перестарайтеся: м'ясний суп або тефтелі не сприяють здоровому сну. Краще дайте дитині молочну кашу або сир.
5
Вночі, як тільки малюк прокинеться, запропонуйте йому попити кип'яченої води. Перший час її можна трохи підсолодити, поступово додайте все менше цукру. Розмовляйте з малюком спокійним і рівним тоном, головне не видавайте власного хвилювання. Не вмикайте світло, якщо спите в темряві, тримайте пляшку з водою напоготові. Тут же пояснюйте дитині, що їсти він буде вранці, а зараз трохи поп'є і буде спати. В цьому випадку добре виручає спільний сон, оскільки дитина відчуває тепло і спокій мами.
6
Звичайно, відучити дитини від годувань за одну ніч у вас, навряд чи, вийде. Якщо малюк прокидається, щоб поїсти, кілька разів, скорочуйте число годувань поступово. Педіатри вважають, що немає нічого страшного в тому, що дитина до трьох років їсть вночі . Тому не варто панікувати, якщо ровесники вашого малюка сплять всю ніч безперервно. Прийде час, і ваш карапуз теж перестане будити домочадців.