Як купити квартиру без ризику.

При покупці житлоплощі виникає ряд питань, і не останнє місце серед них займають аспекти безпеки. На ринку житла часто діють шахраї, які можуть продати заарештовану або закладену квартиру за підробленими документами та здійснити інші незаконні дії.
Інструкція
1
Звертаючись в ріелтерську контору або до приватного агенту з нерухомості, пам'ятайте, що він є посередником, який забезпечує можливість здійснення угоди. Він не несе відповідальності за саму угоду, а лише підбирає вам відповідний варіант, організовує укладання договорів та передачу грошей. Іноді ріелтор може провести оціночну експертизу. Вибирайте велике агентство за наступними критеріями: термін роботи, наявність філій, комплекс послуг та їх вартість, зобов'язання і відповідальність за договором.
2
Пройдіть процедуру титульного страхування - застрахуйте свою операцію від всіх неприємностей, які відбудуться не з вашої вини. Зверніться в страхову компанію і з'ясуйте всі умови укладення страхового договору, ціну страхового поліса.
3
Самостійно проведіть аналіз ринку житла і виберіть відповідний вам варіант. Заодно пошукайте інформацію про обраний агентстві, відгуки клієнтів, місцеві рейтинги і т.д. Визначтеся, чого ви хочете від квартири, зіставте свої фінансові можливості і пред'явіть вимоги ріелтору.
4
Обов'язково оглядайте всі запропоновані варіанти особисто. Якщо ви купуєте житло, що будується, то зберіть інформацію про компанію-забудовника, поїдьте на місце будівництва, з'ясуйте терміни здачі об'єкта і т.д. Вторинне житло має бути оцінений - довіртеся ріелтору або запросіть незалежного оцінювача.
5
Перевірка юридичної чистоти квартири також має бути проведена ріелтором, але якщо ви вирішили обійтися своїми силами, то спробуйте отримати відомості з державного реєстру прав на нерухоме майно. Якщо ви купуєте квартиру , де була зроблена перепланування, то обов'язково вимагайте у продавця свідоцтво державного зразка, що підтверджує законність проведених змін.
6
Здійснюйте передачу грошей через банк. Оформіть все юридично грамотно - продавець повинен отримати свої гроші тільки після того, як пред'явить документи, що підтверджують угоду.
7
Якщо ви передплачуєте довіреність на надання своїх інтересів, то ніколи не складайте такі папери на здійснення процесу закладки і виїмки грошей з банківської комірки. Завжди уважно читайте договори і ніколи не підписуйте порожні аркуші паперу або незаповнені бланки.