Як навчитися танцювати самбу.

Вид молодих жінок, танцюючих самбу на бразильському карнавалі в Ріо, мало кого залишає байдужим. І не дивно: красиві дівчата чудово володіють своїм тілом. Створюється враження, що почуття ритму вони ввібрали ще з молоком матері. Але навчитися танцювати самбу під силу будь-якій людині, потрібно лише освоїти пару нескладних рухів і мати при цьому гарний настрій.
Вам знадобиться
  • - бразильська музика;
  • - гарний настрій;
  • - бажання навчитися танцювати.
Інструкція
1
Щоб навчитися самби, необхідно пам'ятати, що в основі танцю лежать не стільки руху, скільки веселий настрій і запальний темперамент, вираз радості, бажання поділитися своїм настроєм з іншими. Самба в Бразилію потрапила з Африки разом з привезеними рабами. З часом танець видозмінився, і сьогоднішня самба лише віддалено нагадує первісний танець.
2
Першим ділом вам потрібно навчитися відчувати темп самби, для чого вам знадобляться записи бразильської музики. Увімкніть мелодію і спробуйте перейнятися нею, посувайтеся в ритмі танцю, намагаючись слідувати музиці.
3
Подивіться, як танцюють бразилійки. Можливо, це стане для вас відкриттям, але навряд чи ви знайдете кліп з похмурими танцівницями. Усмішка і самба - речі нероздільні.
4
Перейнявшись ритмом, можна переходити до розучування кроків. Самба складається з двох основних рухів. По-перше - типове коливання тілом вперед і назад, що виходить в результаті згинання та випрямлення колін. Плечі при цьому повинні бути розправлені, а голова високо піднятою.
5
Одночасно вам доведеться освоїти обертання стегнами, яке буде допомагати вам утримувати рівновагу при виконанні першого руху.
6
Освоївши перші кроки, спробуйте почати ритмічно кружляти, продовжуючи рухатися в колишньому темпі. Як тільки це у вас вийде, можна ввести в танець руки. Витягніть одну з рук в сторону, другу покладіть на груди. Танцюючи, піднімайте витягнуту руку вгору, зігніть її і покладіть на те місце, де щойно лежала друга рука, яку ви при цьому, випрямляючи, опускаєте вниз і відводите в сторону.
7
Повторюйте всі вищеописані руху одне за одним, намагайтеся при цьому потрапляти в музичний ритм. І не забувайте посміхатися. Навіть якщо ваша самба не виглядає ідеально, мета танцю все ж - передати гарний настрій оточуючим і самому отримати при цьому задоволення.
Самба сьогодні дуже популярна. Її запальний ритм і чуттєві руху припадають до смаку як любителям танців, так і справжнім професіоналам. З'явилася самба в результаті гармонійного злиття африканських танців, які прийшли до Бразилії з рабами з Анголи і Конго, з португальськими та іспанськими танцями, які привезли до Південної Америки завойовники з Європи. Популярність за межами Бразилії самба придбала в 50-х роках минулого століття, з тих пір її із задоволенням танцюють по всьому світу. Як же танцювати самбу ?
Інструкція
1
Щоб танцювати самбу , необхідно знати деякі її принципи. Істинний характер цього танцю - флірт, веселощі, чуттєвість, загравання партнерів один з одним, тому настрій танцюристів так важливий для виконання запальної самби. Танець має дуже характерний ритм, який явно чується на першому плані музичного супроводу. Під цей ритм і здійснюються рухи партнерів, зокрема, "Samba Bounce" - певні пружні руху стегон.
2
Вимагає ретельного розгляду ритмічний малюнок кроків самби. Так як рахунок в одному такті танцю - 1і-2и, на один такт може бути виконано два повільних, один повільний і два швидких або чотири швидких кроки. Крок вперед, як і крок в сторону, виповнюється на всю ступню з подушечки стопи. Якщо ж крок починається з каблука, таке іноді буває, то це обумовлюється в описі фігури окремо. Кроки назад роблять з носка на подушечку, а потім і на всю стопу. При кроці вперед корпус необхідно злегка відхиляти назад, при кроці назад - вперед, голова при цьому тримається прямо.
3
У рухах танцю присутні кроки з неповним перевагою корпусу, використовується так називаємося «помилкова приставка» - коли танцюрист підводить вільну ногу до опорної, але не переступає на неї, а робить з неї новий крок. Шоста позиція ніг є основною для самби.
4
Характерне рух самби - самба-баунс. Це пружинисте рух, який виконується шляхом згинання та випрямлення опорної ноги в коліні і в щиколотці. Кожне зниження і підйом в самба-баунс повинні займати половину удару такту музики, при з'єднанні ритму цього рухи з ритмом кроків, утворюється новий ритм.
5
Всі рухи самби виконуються з розслабленими колінами. Стегна рухаються в основному вперед і назад, на відміну від румби або ча-ча-ча, де більшою мірою здійснюються руху в сторони. Рухи повинні бути м'якими, але при цьому досить чіткими. У самба-баунс випрямлення колін повинно бути неповним і ненапруженим.
6
Важливо також приділити увагу гармонійності рухів партнерів. Так як самба - дуже динамічний танець, фігури якого часто виконуються з великим пересуванням, партнерка повинна бути завжди готова до зміни напрямку рухів. Партнер веде дівчину і правою, і лівою рукою, тому партнерці доведеться тримати в напрузі обидві руки.
Корисна порада
Вчитися самби найкраще в спеціалізованих студіях або центрах, де ви не тільки зможете перейняти досвід педагога, але і краще влитися в ритм самби, дивлячись на безліч пар, які будуть танцювати на одному паркеті з вами. Для занять заздалегідь приготуйте м'які чешки і зручний спортивний одяг, досить облягаючий, щоб добре проглядалися руху тіла.