Як чистити мойву.

Мойва не відноситься до числа делікатесних риб, але в смаженому вигляді вона теж хороша. Приготування її не вимагає особливих зусиль, часто для цього рибу піддають попередній підготовці. При бажанні можна почистити мойву , що достатньо просто, але займає певний час.
Вам знадобиться
  • - Мойва;
  • - ніж.
Інструкція
1
Перед тим, як чистити мойву , розморозьте її. Найкраще робити це при кімнатній температурі, діставши рибу з морозильної камери за кілька годин до смаження. Якщо час обмежений, скористайтеся мікрохвильовим шафою, виставивши відповідний режим розморожування. Але ні в якому разі не замочуйте рибу у воді. Так з неї підуть усі соки і смак погіршиться.
2
Чим більше риба, тим простіше її чистити. Луска, властива великим рибам, на мойві відсутній, тому позбавляти тушку від шкіри не потрібно.
3
Візьміть ніж і обріжте рибі голову в районі верхніх плавників. У їжу вона не використовується, якщо тільки в квартирі немає домашніх тварин.
4
Позбавте тушку від хвоста і плавників на черевці. На цьому у багатьох чистка риби і закінчується. В основному так роблять ті, хто віддає перевагу, щоб ікра залишалася всередині мойви. Це дозволяє їй зберігати ніжність і після смаження. Будучи приготовленої окремо, ікра виходить злегка сухуватою.
5
Якщо хочеться отримати філе мойви, то продовжите потрошити рибу. Розкрийте ножем черевце, витягніть з нього ікру і відкладіть окремо. Потім зробіть надріз на спині і через нього витягніть хребет і ребра. При такому процесі на руках залишаться дві половинки очищеної від кісток риби. Цей процес не занадто трудомісткий і складний, але досить тривалий, тому набагато простіше обмежитися відсікання голови і хвостовій частині.
6
Промийте рибу під проточною водою і акуратно промокніть її паперовою серветкою. Надлишки вологи при смаженні не дозволять утворюватися золотистої скоринці. Після цього чищена мойва буде готова до приготування.
Зверніть увагу
Готувати філе з дуже дрібної риби не дуже зручно, так як м'якоть погано зберігає форму і розвалюється на маленькі шматочки. У результаті виходить однорідна маса без кісток, не настільки гарна, як цілі посмажені тушки.
Корисна порада
Пам'ятайте про те, що обсяг очищеної мойви зменшиться вдвічі, тому смажити її цілком більш економічно.