Як випрати в'язану шапку.

Часто після прання вовняні речі втрачають свою первісну форму: розтягуються або, навпаки, сідають. Виникає це в основному через порушення технології правильної прання і подальшої сушки вироби.
Вам знадобиться
  • - спеціальний миючий засіб, призначений для прання вовни;
  • - оцет;
  • - нашатирний спирт;
  • - ополіскувач;
  • - махровий рушник;
  • - форма для сушки.
Інструкція
1
не замочуйте вовняну шапку перед пранням без необхідності. Якщо ж вовняне виріб сильно забруднене, можна опустити його на одну-дві години в теплу воду з розчиненим у ній нашатирним спиртом (на п'ять літрів води дві столові ложки). Використовуйте більшу кількість води, ніж для прання бавовняних виробів. Постарайтеся скоротити час прання.
2
Стирайте вовняну шапку переважно руками, не використовуючи пральну машину. Візьміть пральний порошок, призначений для вовни, або спеціальне рідке засіб. Температура води повинна бути не вище 30 градусів, а й зовсім холодну воду не можна використовувати для прання та полоскання вовняних речей.
3
Розчиніть миючий засіб у воді, помістіть туди шапку . Періть легко мне рухами, не розтягуючи і не перекручуючи шапку . Робіть все акуратно, щоб не порушити структуру речі.
4
Два рази прополощіть шапку в чистій воді такої ж температури, що і при пранні. Відіжміть НЕ викручуючи: візьміть річ грудкою або покладіть в тазик, почекайте, коли стече вода. Останній раз полощіть з ополіскувачем або з додаванням двох столових ложок оцту, і покладіть на махровий рушник, щоб вода з шапки вбралася в нього. Потім акуратно помістіть вологе вовняне виріб на чисту тканину і чекайте, коли воно висохне.
5
Якщо ви все-таки мають намір скористатися пральною машиною, вибирайте режими «прання вовняних речей», «ручне прання» або «делікатне прання». Періть річ без віджиму, з додаванням спеціальних, призначених для вовни, миючих засобів.
6
Якщо шапка має форму берета, то, щоб вона не сіла в процесі сушки, натягніть її на що-небудь, відповідне її об'єму. Уникайте сушки на відкритих впливам інтенсивних сонячних променів місцях, а також на батареях та інших гарячих поверхнях.