Як почати в'язати шапочку гачком.

В'язання шапки гачком зазвичай починається з маківки, з першого маленького кругового ряду. Далі робота буде залежати від обраної моделі. Від того, як ви почнете в'язати денце, залежить загальний вигляд готового виробу. Починаючої умільці необхідно освоїти виконання двох основних видів верху головного убору - для моделі закругленою форми і з плоским дном (бере, тюбетейка, капелюх).
Вам знадобиться
 • - гачок;
 • - бавовняна або вовняна нитка (по сезону);
 • - кравецький метр;
 • - форма.
Інструкція
1
Якщо ви новачок у побудову викрійок, відшукайте готову схему в'язання шапки гачком і уточніть необхідний розмір. Роботу над головним убором починайте з 3-х повітряних петель. Їх необхідно замкнути в коло за допомогою з'єднувального стовпчика і виконати по колу шість стовпчиків без накиду. У цьому випадку в'язане полотно вийде досить щільним.
2
Початком легкої шапочки з сітчастою поверхнею послужить не три, а п'ять петельок; зробіть три петлі для підйому на наступний ряд і виконайте гуртком дванадцять стовпчиків з накидом.
3
Продовжуйте в'язати денце шапки, додаючи в кожному круговому ряду шість (якщо в'яжете стовпчиками без накиду) або двеннадцать (якщо робите накиди) стовпчиків. Не забувайте при переході на наступний ряд виконувати підйомні петельки.
4
Щоб отримати плоске дно шапки (наприклад, для берета), робіть надбавки петель в такій послідовності. Спочатку розділіть дно головного убору на шість (дванадцять) однакових клинцем (по числу первинних стовпчиків), потім додавайте по стовпчику в кінці кожного ряду. Для цього з дужки нижчестоящого стовпчика вив'язується відразу два нових. Таким чином, ви виконаєте верх головного убору потрібної величини.
5
Спробуйте почати в'язання шапочки округлої форми. Для неї вам потрібно зробити круговими рядами гурток діаметром приблизно у вісім-десять сантиметрів.
6
Далі підуть поступові, рівномірні зменшення стовпчиків - виріб почне закруглятися. На початку або середині кожного другого круговому ряду не пров'язуйте по 6-7 стовпчиків.
7
Коли почало головного убору - його денце - буде вив'язати, продовжуйте роботу згідно викрійці конкретної моделі.
Корисна порада
При в'язанні берета після денця вив'язується пряма частина виробу потрібної висоти без надбавок, потім починаються зменшення стовпчиків для спуску головного убору. У шапочці «по голівці» прибавки тривають, поки верх не прийме потрібну форму, потім робота триває без убавленій. В процесі в'язання постійно звіряйтеся з схемою крою та приміряйте недов'язаний виріб, щоб уточнити його розмір. В'язання шапки гачком закінчується смугою-обідком.
Вже не одне десятиліття представниці прекрасної статі вив'язуються всілякі шапочки, які не тільки виглядають красиво, але і прекрасно гріють голову. А особливо чудово виглядає ажурна шапочка.
Вам знадобиться
 • - пряжа «Нарцис»;
 • - гачок 1,75;
 • - бісер № 6;
 • - ножиці;
 • - схема для в'язання гачком;
 • - повітряна кулька;
 • - засоби для прання та підкрохмалювання шапки;
 • - вода.
Інструкція
1
Зв'яжіть 10 повітряних петель і замкніть їх у кільце. Після цього пров'яжіть перший ряд: 3 повітряні петлі і 23 стовпчики з накидом. Починаючи в'язати другий ряд, зробіть три повітряні петлі і з кожного пов'язаного в попередньому ряду стовпчики з накидом вивяжіте один стовпчик з накидом і повітряну петлю. Третій і п'ятий ряди дуже прості: в'яжіть 3 повітряні петлі, а потім стовпчики з накидом. Четвертий ряд схожий на другий: відмінність між ними полягає лише в тому, що між стовпчиками з накидом в'яжіть ні одну повітряну петлю, а дві.
2
Усі наступні ряди в'яжіть, суворо дотримуючись схеми в'язання. Складного тут немає нічого. Щоб зв'язати «рачій крок», пров'яжіть спочатку ряд стовпчиків без накиду звичайним способом, потім, не перевертаючи роботу в кінці ряду, зв'яжіть одну повітряну петлю, а після стовпчик без накиду в останню петлю попереднього ряду (і так вив'язувати уздовж всього ряду). Пишний стовпчик з додатковим накидом вийде гарним, якщо його зв'язати наступним чином: зробіть накид і пров'яжіть три стовпчики (на гачку виявиться п'ять петель: початкова петля + 3 стовпчики + накид). Візьміть головкою гачка робочу нитку і протягніть її через перші три петлі: на гачку повинне залишитися три петлі. Пров'яжіть залишилися три петлі як звичайний стовпчик з накидом.
3
Перед тим як в'язати позначений на схемі 28-й ряд - ряд з бісером, відріжте робочу нитку. Сам бісер нанизати на щільну нитку такого ж кольору як і шапка. Потім прив'яжіть робочу нитку і вплутуйте бісеринки через кожні дві петлі.
4
Готову ажурну шапочку виперіть і накрахмальте, висушивши її на повітряній кульці, який потрібно надути розміром з голову.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на розмір ажурною шапки на схемі: якщо він не відповідає вашому розміру голови, схему потрібно відкоригувати.
Корисна порада
Якщо не всі умовні позначення вам знайомі, зверніться в енциклопедію з в'язання, де в простій формі і детально пояснюється, як в'язати яку петлю.