Як в'язати туристичні вузли.

Уміння правильно зав'язувати туристичні вузли є вкрай важливим для туриста, адже від цього може залежати життя його і його друзів. Тому, вирушаючи навіть в самий безпечний похід, краще вивчити декілька способів зав'язування мотузок, адже ви ніколи не знаєте, куди може завести вас дорога.
Інструкція
1
В туризмі застосовується безліч видів вузлів, різних за своїми функціями. Один з найпростіших - це вісімка. Даний вузол використовується для закріплення мотузки в вузьких отворах, наприклад, коли трос потрібно закріпити на карабіні. Щоб зав'язати вісімку, ходовим кінцем зробіть закриту петлю. Потім обнесіть робочий кінець навколо корінного і пропустіть його в петлю в місці перетину.
2
Багнети - це група вузлів, які використовуються для кріплення мотузки за опори, що мають круглу форму (наприклад, дерево). Діючий кінець каната, обкручені навколо опори, обносять навколо основної частини каната, а потім пропустіть в утворену при цьому петлю. На цьому можна зупинитися - у вас вже вийшов вузол, званий напівштика. Однак ви можете обнести основну частину каната знову робочим кінцем, пропустити його в петлю і закріпити за допомогою тонкої допоміжної мотузки. В цьому випадку у вас вийде простий багнет.
3
Петлі на середині мотузки використовуються як проміжних точок опори, а також для відсікання місця, де мотузка має якісь дефекти. Один з найвідоміших вузлів цієї групи - австрійський провідник. Для того щоб зробити цей вузол, укладіть мотузку вісімкою, а потім загніть верхню петлю до основи і вийміть її знизу через нижню петлю. Після цього затягніть вузол.
4
Для зв'язування між собою мотузок різного діаметру застосовується брам-штоковий вузол. Кінець однієї з мотузок зав'яжіть в петлю, закріпивши її для надійності перетяжкой. Після цього робочий кінець інший мотузки пропустіть через петлю, обв'яжіть її двічі, при цьому двічі двічі пропустіть під корінний кінець і затягніть вузол. Щоб брам-штоковий вузол тримався, до мотузок повинна бути застосована тяга, проте, на відміну від простого штокового вузла, він не розпадається відразу після того, як тяга зникає.