Як вижити в Арктиці.

Арктика - велика область північної півкулі, велика частина якої круглий рік покрита льодом. Середньорічна температура не піднімається вище нуля. Характерна особливість Арктики - це довжина світлового дня. На широті 70 градусів полярний день триває 71, а полярна ніч 59 діб, а на широті 90 градусів - 190 і 175 діб відповідно. Виживати в таких умовах вкрай важко, проте немає нічого неможливого.
Вам знадобиться
  • - ніж, лопата або пряжка від ременя.
Інструкція
1
Для початку вам доведеться подбати про притулок від снігу та вітру - побудувати хатину голку. Адже матеріал знаходиться прямо у вас під ногами!
2
Оберіть майданчик для будівництва. Сніг на ній повинен бути глибоким і щільним. Окресліть коло, по якому ви і будете укладати перший шар ваших снігових цеглин. Для однієї людини буде достатньо голку двох з половиною метрів в діаметрі. Ідеальна товщина сніжного блоку становить 10 сантиметрів, довжина - 50, а ширина - 40. Якщо у вас немає ножа або лопати, за допомогою яких зручно нарізати сніг, ви можете скористатися пряжкою ременя. Це ускладнить роботу, але, тим не менш, допоможе вам побудувати примітивне притулок.
3
Кожен наступний ряд укладається з невеликим нахилом, щоб голку вийшла з більш-менш правильним куполом. Щілини між «цеглинами» затираються снігом. Чи не рухайте вже поставлений сніговий блок - він зітреться і втратить форму. Краще обрізайте зайве за допомогою ножа.
4
Верхній отвір ви можете закрити вирізаною багатокутної плитою, а можете покласти на вершину купола кілька довгих плоских блоків, покладених впритул.
5
Голку готова. Вам залишилося зробити вентиляцію, щоб продукти горіння і дихання віддалялися з вашого нового житла. Для цього напроти вашого лежанки пробийте невеликий отвір.
6
В якості палива в Арктиці ви можете використовувати торф'яної дерен, суху траву, тюлений і мережевий жир. Траву при цьому краще зв'язати пучками, а торф'яної дерен нарізати пластами і підсушити.
7
Після того як ви вирішили питання з житлом і його обігрівом, було б непогано подумати про харчування. Раціон вчених, які живуть в Арктиці , становив 4000-6000 ккал. Якщо ж у вас немає з собою консервів, доведеться добувати собі їжу. Виходити на полювання чи риболовлю в суворих арктичних умовах недоцільно. Краще розставте недалеко від голку сильця, в які навіть взимку може попастися куріпка. Збирайте ягоди. В арктичних широтах всі ягоди, схожі на малину, полуницю і чорницю, безпечні для їжі. А з білуватих або зеленувато-коричневих кущиків - ісландського моху можна готувати живильний відвар.