Як накреслити план приміщення.

Щоб скласти схему евакуації або проект ремонту при пожежі, необхідно спочатку накреслити план приміщення. Для цього ви можете скористатися спеціальними програмами або скласти його вручну.
Вам знадобиться
  • - рулетка або лазерний далекомір;
  • - аркуш паперу, ватману, міліметрового паперу;
  • - олівець, ручка;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - кутник.
Інструкція
1
У першу чергу візьміть звичайний аркуш паперу і накресліть чорновий варіант план а. Схематично вкажіть всі кімнати, підсобні приміщення і коридори між ними. Якщо вам потрібен поверховий план , для кожного поверху візьміть окремий аркуш паперу.
2
З рулеткою або лазерним далекоміром обійдіть всі приміщення і виміряйте всі відстані: довжину і ширину кімнат, розміри ніш і виступів, розташування вікон і дверей. Крім того, якщо необхідно, відзначте висоту стель, види оздоблення, орієнтацію вікон, архітектурні деталі, товщину стін і т.д. Кожне виміряне відстань відзначайте на чорновому план е.
3
Якщо в приміщенні не всі кути прямі, а є гострі або тупі кути, а також круглі конструкції, поступайте таким чином: розбийте складну конструкцію на кілька простих. Наприклад, якщо потрібно зробити креслення кімнати з напівкруглим еркером, розділіть її на прямокутник і півколо, потім виміряйте максимальна відстань між точками кола (діаметр). Розділивши його на два, ви отримаєте радіус. На кресленні знайдіть середину уявного кола і за допомогою циркуля обведіть край.
4
Візьміть аркуш ватману або міліметрового паперу і почніть малювати план приміщення в закінченому вигляді. Використовуйте для цього простий олівець, невдалі лінії періть гумкою. Відзначте масштаб, найзручніший при цьому - 1:50, в такому випадку простіше перераховувати відстані.
5
Почніть з самої крайньої кутової кімнати, за якою вже точно немає ніяких об'єктів. Накресліть її у вигляді прямокутника і, відштовхуючись від неї, намалюйте контури всіх кімнат і коридорів. Уважно стежте за дотриманням пропорцій і прямих кутів.
6
Відзначте на план е всі вікна, двері (із зазначенням боку відкривання), ніші, виступи, балкони, сходові марші і т.д. Заштрихуйте контур стін, залишаючи вікна і двері не заштрихованими.