Як виконати правильно заземлення.

Заземлення - електротехнічна елемент, що забезпечує безпеку роботи електропристроїв: верстатів, електричних машин, комп'ютерів. Він відводить статичну електрику, а в деяких випадках і атмосферний, що дуже важливо під час грози. Оберігає вони і від електричних наводок, здатних викликати збій у роботі радіоприймальних пристроїв та обчислювальної техніки.
Вам знадобиться
  • - провід;
  • - свинцевий лист;
  • - хомут;
  • - зварювальний апарат;
  • - паяльник;
  • - напилок;
  • - наждачний папір;
  • - лопата.
Інструкція
1
В якості заземлення ви можете використовувати труби центрального опалення. Для цього ділянку труби зачистите від фарби, іржі та забруднень. Накладіть на очищене місце прокладку з листового свинцю і затисніть її на трубі металевим хомутом. Дріт заземлення припаяйте безпосередньо до скоби хомута. Якщо ви робите заземлення корпусу комп'ютера, використовуйте один з гвинтів для кріплення додаткових плат. Прикрутіть до нього другий кінець дроту, попередньо його зачистивши.
2
Ви можете виготовити і спеціальне заземлення. Візьміть металеву трубу або стержень діаметром до 5 см і довжиною до 3 м. Видаліть з поверхні фарбу, масло, іржу та інші забруднювачі. Вбийте трубу в землю так, щоб верхній її кінець був нижче рівня поверхні землі на 0,5-1 м. До труби приваріть сталевий дріт діаметром близько 5 мм. Це і буде відведення заземлення. Місце зварювання і ділянка дроту, що йде до поверхні землі, покрийте бітумним, гудронових або асфальтовим лаком для ізоляції від корозії. Після цього верхню частину стрижня або труби закрийте грунтом. Такий метод заземлення застосовується в тому числі і для громовідводів.
3
Якщо ви знаходитесь в сільській місцевості і нічого крім шматка дроту у вас під руками немає - поступите інакше. До кінця голого проводу прив'яжіть утяжелитель. У цій якості можна використовувати будь-який металевий предмет. Підійде, наприклад, старе відро. Закиньте цей предмет в найближче водоймище. Інший кінець дроту підключіть до клем заземлення приладу (наприклад, радіоприймача). Врахуйте, що заземлення найкраще влаштовувати так, щоб забезпечити контакт з грунтовими водами. У зимовий час воно не повинно промерзати, оскільки лід не проводить електричний струм. Тому при організації заземлення потрібно заглиблювати його нижче рівня промерзання грунту.
4
Якщо грунт піщаний, то влаштуйте заземлення як замкнутий контур, зроблений із залізних смуг у вигляді прямокутника або квадрата зі сторонами 3-5 м. При дуже сухому грунті і грунтові води знаходяться на дуже великій глибині, замість заземлення закопують 0, 5 - 1 кг кухонної солі. Але цього методу краще уникати, оскільки він шкідливий для навколишнього середовища і веде до швидкого руйнування металевих частин заземлення.
Корисна порада
Ще зовсім недавно як заземлення нерідко пропонувалося використовувати водопровідні труби. Подібні поради ви можете зустріти в старій технічній літературі. Зараз цей метод не завжди застосуємо, оскільки у водопровідних системах стали широко застосовувати труби з пластику.
Ми використовуємо велику кількість електричних приладів, це створює ризик ураження електричним струмом при неправильній їх експлуатації. Простий спосіб боротьби з цією небезпекою полягає в облаштуванні заземлення.
Інструкція
1
Заземлення - це система, що дозволяє відвести струм в землю, відповідно, заземлення складається з проводів, які йдуть від деякої частини електричної мережі до заземлювальної точці, з'єднаної із землею. Звичайно як заземляющей точки використовують металевий стрижень, найчастіше за все сталевий або мідний.
2
У сучасних квартирах проводка складається з трьох проводів, один з яких є заземляющим, тому коли ви включаєте прилад в євророзетку, він вже стає заземленим. Але особливо потужні прилади - пральні машини, електродуховки, комп'ютери краще заземлити додатково, так як на їх корпусі може виникнути досить велика напруга навіть при включенні в євророзетку.
3
Електричний щиток в під'їзді обов'язково буде заземлений, тому найкращим рішенням буде вивести заземлення на нього. Виберіть в щитку вільну шпильку або клему, переконайтеся, що до обраної крапці не підведені інші дроти. Щоб ваш заземлюючий провід надійно прикріпився до щитка, використовуйте пружинну шайбу. Якщо в щитку немає вільних точок підключення, ви можете самостійно просвердлити отвір і встановити в ньому болт, до якого і потрібно підвести ваш заземлюючий провід.
4
Ні в якому разі не можна використовувати в якості точки заземлення водопровідні труби, при такому заземлении отримати удар струмом у ванній ризикуєте не тільки ви, але й нічого не підозрюють сусіди.
5
При обладнанні заземлення в приватному будинку викопайте три ями глибиною в півметра. Ями повинні знаходитися на вершинах рівностороннього трикутника зі строною 1,2 метра, з'єднайте ями траншеями. Вбийте загострені металеві електроди в ями. З'єднайте електроди в вершинах металевою смугою між собою. З'єднання повинні бути зроблені за допомогою зварювання. Проведіть металеву стрічку до місця, де заземлення буде виходити на поверхню поруч з будинком. Підключіть провід заземлення, що виходить з дому, до точки заземлення.