Як визначити пропорції тіла.

Художники, модельєри та архітектори постійно мають справу з пропорціями тіла . Щоб достовірно зобразити людину, потрібно правильно перенести його розміри на полотно. Якщо дизайнер хоче створити вдале сукню, то він повинен враховувати особливості фігури.
Вам знадобиться
  • Мірна стрічка, лист паперу, ручка.
Інструкція
1
Все пропорції людського тіла виражаються у співвідношенні з ростом або шириною окремих частин тіла . Залежно від раси і статури вони можуть відрізнятися один від одного. Ідеальні пропорції визначені ще давньогрецьким скульптором Поликлетом. Візьміть мірну стрічку і визначте ваш зріст. Це відстань дорівнює довжині витягнутих рук або 24-м долонь.
2
Розділіть значення вашого зростання на 10. Отриманий результат пропорційно дорівнює довжині кисті і довжині особи. Відстань в одну третину особи, в свою чергу, тотожне дорівнює довжині вуха і відстані від підборіддя до кінчика носа, і від лінії коренів волосся до брів.
3
Розділіть значення вашого зростання на 8. Отриманий результат пропорційно дорівнює довжині голови і відстані від ліктя до пахвової ямки.
4
Розділіть значення вашого зростання на 7. Отриманий результат пропорційно дорівнює довжині стопи. Таке ж відстань і від верхньої частини грудей до лінії коренів волосся.
5
Розділіть значення вашого зростання на 6. Отриманий результат пропорційно дорівнює довжині голови і шиї.
6
Розділіть значення вашого зростання на 4. Отриманий результат еквівалентний довжині ліктя, розмір якого дорівнює шести долонях. Відстань у чотири лікті одно довжині кроку. Такі ж пропорції справедливі і для відстані від верхівки голови до сосків. Аналогічно, довжина від миска ноги до колінної чашечки, і від колінної чашечки до геніталій - це відстань у чверть зростання.
7
Розділіть значення вашого зростання на 3. Отриманий результат пропорційно дорівнює відстані від тім'я до пояса.
8
Виміряйте окружність шиї. Така ж ширина буде і у гомілки. Помноживши отриманий результат на два, ви отримаєте обхват талії, який, у свою чергу, буде тотожно дорівнює ширині стегна і не повинен бути більше половини росту.
9
Виміряйте обхват талії і стегон. Ідеальним вважається співвідношення 0,7. Точніше, від 0,6 до 0,7. Таке співвідношення використовував Рубенс для статуї «Оголена». Тими ж параметрами володіє і Венера Мілоська.
Зверніть увагу
Характерно, що розміри частин тіла чоловіків і жінок істотно різняться, але в більшості випадків відносини цих частин відповідають тим же пропорціям.