Як запобігти бронхіт.

Інфекційне запалення верхніх дихальних шляхів нерідко поширюється на бронхи і викликає гострий бронхіт . Це захворювання здатне тривати тижнями і при відсутності належного лікування переходить в хронічну форму. Постійний кашель і зміни, що відбуваються в бронхах далеко не нешкідливі, тому краще подбати про профілактику бронхіт а, ніж займатися тривалим його лікуванням.
Вам знадобиться
  • - вітаміни;
  • - оксалінова мазь;
  • - інтерферон в краплях.
Інструкція
1
Кращою профілактикою бронхіт а є підвищення енергетичного потенціалу організму. Тому ще до настання холодів регулярно загартовуйтеся водою, наприклад, за допомогою плавання або контрастного обливання, приймайте сонячні та повітряні ванни, щодня виконуйте фізичні вправи. В сукупності, за рахунок поліпшення кровообігу, ці заходи призводять в рух лімфатичну систему - основний страж здоров'я.
2
Для попередження бронхіт а і інших респіраторних захворювань використовуйте повноцінне дихання, тобто дихайте не поверхово, а всієї грудної клітиною, щоб вона розширювалася, починаючи від діафрагми, переходила на грудний відділ і закінчувалася в області ключиць. Вдих і видих робіть на раз, два, три. Однак таку техніку дихання не використовуйте у сильно загазованих або задимлених місцях. В даному випадку краще дихайте поверхнево і по можливості використовуйте респіраторну маску. Вона захистить від проникнення шкідливих і дратують слизову речовин і допоможе запобігти бронхіт .
3
Перебуваючи на робочому місці, наприклад, в офісі, також не забувайте про профілактику бронхіт а. Регулярно провітрюйте кабінет. Знезаражує повітря за допомогою ефірних масел (евкаліпта, хвої, розмарину). В літній час уникайте перебування під прямим потоком холодного повітря кондиціонера. Він є не менш поширеною причиною запалення органів дихання.
4
З настанням холодів не кутайтеся сильно в теплий одяг і не створюйте своєму організму тепличних умов, в яких він стане вразливим до різних вірусів і інфекцій. Однак і не допускайте переохолодження. Воно суттєво знижує здатність організму протистояти хвороботворним бактеріям.
5
Щоб запобігти бронхіт уникайте тривалого перебування в місцях із забрудненим повітрям, у тому числі тютюновим димом. А в періоди спалахів респіраторних захворювань по можливості відмовтеся від відвідування місць з великим скупченням народу, або попередньо захистите себе, хоча б, оксаліновою маззю або краплями інтерферону. Вони значно знижують ризик інфікування.
6
Якщо зараження уникнути не вдалося, то при перших ознаках застуди - нежиті чи болю в горлі, не чекайте розповсюдження запального процесу на бронхи і легені, а відразу приступайте до лікування. Не переносьте хворобу на ногах. Це неминуче ускладнить її протягом бронхіт ом. Не менш 2-3 днів дотримуйтесь постільний режим і проводите активне лікування теплом, рясним питтям, вітамінами, особливо С, і, при необхідності, антибіотиками або сульфаніламідними препаратами (тільки за призначенням лікаря).
Повінь - стихійне лихо, яке може привести до значних людських жертв і величезному матеріальному збитку. Сумна іронія долі полягає в тому, що нещастя людині приносить вода, життєво необхідна йому. Споконвіку люди селилися по берегах водойм. Але якщо рівень води раптово і різко підвищиться, наприклад, через проливні дощів, сильних вітрів, припливів і т.д., вона може перетворитися на небезпечного ворога.
Інструкція
1
Зрозуміло, зі стихією не посперечаєшся. Але при розумних запобіжних заходах, прийнятих заздалегідь можна звести до мінімуму шкоду, а головне - зберегти життя людей. Наприклад, у тих місцях, які схильні до частих і сильним затоплень, необхідно зводити захисні стіни (дамби). Саме дамби рятують від затоплення цілу країну - Нідерланди, велика частина території якої лежить нижче рівня моря. Другий за величиною місто Росії - Санкт-Петербург - часто страждав від руйнівних повеней. Після спорудження дамби, що перекриває Невську губу, цю небезпеку вдалося звести до мінімуму.
2
На багатьох ділянках узбережжя Японії, схильних до ударів хвиль цунамі, також споруджені дамби. Якщо висота хвиль не надто велика, вони з успіхом протистоять їх натиску. Але, зрозуміло, при особливо сильному цунамі (як в березні 2011 року), навіть вони не допоможуть.
3
Величезну роль в запобіганні повеней на річках грає система гребель і водосховищ. Наприклад, при сильних і тривалих дощах, особливо в гірській місцевості, де вода, не встигаючи вбиратися в грунт, стікає по схилах, річка може швидко розлитися, що призведе до повені. Якщо ж русло річки перегороджено греблею, повінь можна запобігти. По-перше, в більшості випадків, перед греблею тоді виникає природне водосховище, яке може прийняти велику додаткову кількість води. По-друге, якщо навіть рівень водосховища підвищиться до загрозливих меж, надлишок води можна скинути через ту ж греблю, відкривши засувки. Зрозуміло, греблі і водосховища, не можуть дати 100% -ї гарантії запобігання повеней. Але їх ризик багаторазово зменшується.
4
Простий і ефективний, хоч і трудомісткий спосіб - спорудження захисних валів по берегах річки. Як правило, їх роблять з мішків з піском, якщо рівень води загрозливо підвищується. До цих робіт, в разі необхідності, залучають не лише рятувальників, але й військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів, добровольців з цивільного населення. Вали споруджують в тих місцях, яким в першу чергу загрожує затоплення.