Як знаходити площа прямокутника.

З перебуванням площі прямокутника в повсякденному житті стикаються практично всі люди. Наприклад, для того щоб порахувати потрібну кількість шпалер для обклеювання стін, або визначити розміри садової ділянки, необхідно знати способи визначення даної величини.

Вам знадобиться

- лінійка або рулетка; - формули для обчислення площі

Інструкція
1
Скористайтеся найпростішою формулою для обчислення площі прямокутника, яку вивчають ще в початковій школі: S = a? b Де S - площа прямокутника, а - його довжина, а b - ширина. Наприклад, щоб знайти загальну площу вашої спальні, що має довжину 6 метрів, а завширшки - 4 метри, необхідно виконати наступне дію: 6? 4 = 24 м? (Квадратних метра) - і є шукана площа кімнати.
2
Також можна знайти площу прямокутника, знаючи довжину діагоналей і кут між ними. В цьому випадку можна скористатися наступною формулою: S = 0,5 d? ? sin. Де d - довжина діагоналі, а - кут між ними. Щоб знайти довжину діагоналі прямокутника, скористайтеся формулою: d =, де d - довжина діагоналі прямокутника, a і b - сторони прямокутника. Також слід пам'ятати, що діагоналі прямокутника рівні між собою.
3
Якщо відомий радіус вписаного в прямокутник кола, для обчислення шуканої площі необхідно звести дану величину на другу ступінь і збільшити результат у чотири рази, це можна записати формулою: S = 4? R?, Де R - радіус кола. До речі, в прямокутник (якщо він не квадрат) неможливо вписати окружність таким чином, щоб вона стосувалася всіх 4-х його сторін.
4
Якщо прямокутник має чотири рівних сторони і є квадратом, то щоб знайти його площа, скористайтеся формулою: S = a?, де a - одна із сторін квадрата. Наприклад, щоб знайти площу квадрата зі сторонами, рівними 5 см, необхідно зробити наступне дію: S = 5? = 25 см? - І буде шукана площа.
5
З площі прямокутника неважко обчислити і площа прямокутного трикутника. Добудуйте прямокутний трикутник до прямокутника таким чином, щоб гіпотенуза перетворилася в діагональ прямокутника. Площа такого прямокутника буде дорівнювати добутку катетів трикутника, площа ж самого трикутника дорівнюватиме половині твори катетів.