Як отримати сік алое.

Алое - це рослина з сімейства сукулентів, досить частий гість на підвіконнях офісів і квартир. З алое можна отримати сік, який має бактерицидну властивість, збуджує апетит, покращує травлення, допомагає швидшому загоєнню ран, використовується в косметології.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - обробна дошка;
  • - ложка;
  • - підходящі контейнери;
  • - ніж;
  • - оцет.
Інструкція
1
З алое можна отримати дві речовини - гель і чумацький сік. Гель - прозора желеподібна субстанція, що знаходиться всередині листя алое, а сік розташований відразу ж під шкіркою рослини і має жовтуватий колір. У деяких препаратах використовуються окремо сік або гель, однак більшість ліків готується з подрібнених стебел алое, так що там присутні обидва речовини. У народі ж гель і чумацький сік рослини регулярно плутають, так що назва «сік алое» закріпилося і за тим, і за іншим.
2
Сік отримують з рослин, що досягли дворічного віку. Ображати нижні і середні листки, які досягли п'ятнадцяти сантиметрів, ретельно промийте їх кип'яченою водою і розріжте на дрібні шматочки. Отриману кашку покладіть на марлю, складену в два шари, і видавіть сік в підходящий посуд.
3
Якщо ви хочете отримати гель алое, візьміть нижні м'ясисті листя - в них найбільше зміст гелю. Зрізати їх слід під косим кутом до рослини. Поставте їх у вертикальному положенні в якій-небудь контейнер на десять-п'ятнадцять хвилин. За цей час з них встигне витекти молочний сік.
4
Покладіть листя рослини на обробну дошку, гострим ножем відріжте кінчики і зубчики. Потім розріжте лист уздовж на дві частини. Візьміть чайну ложку і відокремте від аркуша слиз і прозору білу м'якоть. Не тисніть ложкою на стебло занадто сильно, інакше в гель потрапить сік, і ваші зусилля будуть марними.
5
Якщо ви плануєте вживати алое всередину, промийте м'якоть в слабкому розчині оцту, щоб остаточно очистити її від чумацького сік а. Зайві шматочки гелю алое, які ви не збираєтеся вжити найближчим часом, можна зберігати в морозилці.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що ви повинні завершити обробку стебел алое і одержання з них соку протягом двох-трьох годин, інакше в зрізаному рослині почнуть протікати процеси окислення, і корисних речовин в ньому не залишиться.