Як мислити раціонально.

Раціональним є мислення, що веде до якої-небудь мети і має логічне обгрунтування. Його необхідно розвивати, оскільки це основа ефективної взаємодії з навколишнім світом, спосіб сприйняття подій і обставин.
Інструкція
1
Розмовляючи з кимось, дотримуйтеся простих правил спілкування, які допоможуть вам розвинути своє мислення. Якщо ви починаєте бесіду з будь-якого затвердження, то подбайте про те, щоб дотримуватися своїх же слів у процесі всієї бесіди. Така логічна послідовність дозволить вам відстояти свою думку і навчитися не суперечити самому собі. Якщо ви впевнені в правильності своєї думки або думки, то повинні пам'ятати, що вона потребує доказу - затверджуйте тільки те, що ви можете довести побічно або прямо. Тоді ви зможете пояснити це іншій людині, збережіть своє мислення чітким і будете більш переконливим.
2
Будь-яку свою думку підтверджуйте доказом. Завжди ставте собі питання, які можуть спростувати ваше твердження або підтвердити його. Намагайтеся підбирати відразу кілька аргументів на захист своєї думки - вони не повинні суперечити один одному, повинні мати сильну доказову базу і логічний зв'язок з вашим початковим твердженням.
3
Точно так само ви повинні діяти, спростовуючи думку опонента. Якщо ви маєте протилежні погляди на одні й ті самі речі, то для відстоювання своїх думок повинні привести переконливі аргументи. Якщо ви зможете довести логічний взаємозв'язок, то приводите доводи на захист своєї позиції і спростовуйте неправдиву теорію співрозмовника.
4
Раціональне мислення передбачає відключення емоцій - вирішуючи будь-яке завдання, ви повинні зберігати холоднокровність і спокій. Якщо ситуація вимагає від вас раціональної позиції, що не включайте емоції - мислите логічно.
5
Тренуйтеся, сперечаючись. Вступайте в словесну перепалку при будь-якій можливості - це відмінний спосіб позмагатися в раціональному мисленні. Спочатку визначте предмет спору і з'ясуйте, чи однаково ви розумієте його суть. Приступайте до спору, приводите аргументи, фіксуйте свою думку і будьте послідовні, не відступаючи від первісного затвердження.
6
Раціональне мислення передбачає наявність позитивного погляду в майбутнє, так як негативні думки паралізують мозкову діяльність. Якщо ви схильні до стресу, виділіть свої негативні думки і подумайте про них раціонально, тверезо визначаючи їх розумність.