Як відмити пляшку. Як відмити пластмасові пляшки від іржі.

Здавалося б, не таке це складна справа - відмити пляшку . Однак якщо вам потрібно вичистити велика кількість оборотної тари (наприклад, для закупорювання домашнього вина), це може обернутися цілою проблемою. Застарілі забруднення, зацвілої від застояної води скляна поверхня, клей від паперових і пластикових етикеток, акцизних марок - доведеться повозитися.
Вам знадобиться
  • - йоржик;
  • - засіб для миття посуду (сода, сіль);
  • - невеликий абразив для заповнення пляшки;
  • - ацетон або розчинник;
  • - засіб для видалення мінеральних відкладень;
  • - засіб для видалення наклейок;
  • - порошок;
  • - тепла і гаряча вода ;
  • - містка ємність;
  • - ніж, ганчірка, жорстка мочалка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб відмити пляшку - це старий добрий йоржик, гаряча вода і невелика кількість харчової соди, солі або рідини для миття посуду. Щоб залишки побутової хімії не осіли на скляній порожнини, ретельно прополощіть пляшку під струменем проточної води або в декількох чистих водах. Виливаючи рідину, час від часу енергійно збовтувати пляшку .
2
Якщо на стінках посудини залишаються складні забруднення (наприклад, зелений або бурий наліт мікроскопічних водоростей), знадобиться вдатися до абразивних засобів. Наповніть забруднену тару тирсою (крупою, грубозернистим піском, яєчною шкаралупою і т.п.). Якщо ви займаєтеся чищенням пляшок влітку - то просто травою.
3
Додайте в ємність води і гарненько потрясіть пляшку , поки бруд не відстане від внутрішніх стінок. Тоді вам залишиться тільки промити і прополоскати тару.
4
Використовуйте спеціальний розчинник мінеральних відкладень, щоб позбутися від нальоту білого кольору. Він утворюється в пляшках з-за зберігання в ній жорсткої води. Такий засіб можна пошукати в магазині побутової хімії (наприклад, Sanox, «Хімітек» та інші).
5
Щоб видалити паперову етикетку, пляшки зазвичай замочують у місткою ємності з дуже теплою водою на кілька годин. Щоб прискорити процес, у воду можна додати трохи засобу для миття посуду.
6
Після замочування деякі етикетки відвалюються з пляшок самі собою. Якщо ж використовувався більш потужний клейовий склад, залишки паперу доведеться зчищати за допомогою абразивної мочалки і миючого порошку. Заодно змиються і сліди клею. Плівкові етикетки залийте гарячою водою і видаліть кінчиком ножа.
7
Якщо клей не піддається мочалці і порошку, протріть його ацетоном або розчинником. Можна пошукати і спеціалізоване промислове засіб для видалення наклейок типу «Антівандал» або «Полікарбона Етикетка».
Корисна порада
Налийте в очищену пляшку трохи чистої води - якщо вона полилася по стінках цілісним потоком, вам вдалося дочиста вимити пляшку. На брудному склі рідина завжди збирається в краплі.