Як відрізати кут 45 градусів. Як відрізати плінтус під кутом 45 градусів.

Під час ремонту або будівництва нерідка ситуація, коли необхідно зробити стик двох частин так, щоб він ідеально вписався в кут кімнати. Якщо при цьому необхідно відрізати кут в 45 ?, дійте одним із таких способів.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - олівець, ручка, маркер;
  • - аркуш паперу;
  • - транспортир;
  • - стусло ;
  • - ніж, ножиці, лобзик та інші ріжучі інструменти.
Інструкція
1
Якщо поверхня матеріалу досить обширна і дозволяє робити позначки, накресліть одну з ліній зрізу за допомогою лінійки. Потім проведіть перпендикуляр до цієї лінії, використовуючи кут ьнік або будь-який предмет з рівними краями, наприклад, аркуш паперу або книгу.
2
Лінійкою відзначте на кожній стороні кута рівні відрізки, наприклад, по 10 см. Виміряйте відстань між отриманими точками і розділіть його навпіл. Цю точку з'єднайте з вершиною прямого кута. Ви отримали кут в 45 ?, тепер розріжте матеріал по накресленим лініям за допомогою ножиць, ножа, лобзика або інших інструментів.
3
Відзначте одну з ліній зрізу, візьміть транспортир і прикладіть до лінії. Знайдіть на шкалі відмітку в 45? і з'єднайте цю точку з центром транспортира. За намічених лініях розріжте матеріал доступними інструментами.
4
Папір, плівку, фольгу або інший легко гнеться матеріал розріжте наступним чином: знайдіть або намалюйте прямий кут (для аркуша паперу це будь-який з його кутів). Загніть лист так, щоб сусідні сторони збіглися. Розріжте лист по лінії згину.
5
Якщо вам потрібно відрізати кут в 45 градусів кілька разів, наприклад, при підгонці плінтуса, зробіть шаблон. Для цього візьміть щільний картон, намалюйте на ньому квадрат і розріжте його по діагоналі.
6
Для того щоб різати матеріали під кутом 45? у великих обсягах, купіть стусло, цей інструмент легко можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Вкладіть плінтус або рейку всередину так, як буде розташований в просторі, і розріжте його ножем, лобзиком або іншим інструментом.
Зверніть увагу
Не завжди кути кімнат складають рівно 90 ?, часто вони можуть бути гострими або тупими. У такому випадку, якщо ви вже розрізали плінтус або інший матеріал під кутом 45 ?, приклейте його саме так, і замажте щілину шпаклівкою.
Корисна порада
Щоб кути двох частин, припустимо, плінтуса точно збіглися, спочатку відріжте одну з них під кутом 45 ?, прикладіть її в місце ремонту і тут же приміряйте другу частину. Накресліть лінію зрізу олівцем і по ній відріжте кут (нехай він навіть буде відрізнятися від заданого, зате конструкція ідеально впишеться в простір).
Планується може бути виконаний з пінопласту, пластику, дерева або інших матеріалів. Щоб відрізати плінтус рівно і не пошкодити його покриття, для кожного з використовуваних матеріалів слід підібрати свій інструмент.
Вам знадобиться
  • Два інструменту, які знадобляться в будь-якому випадку - це стусло і олівець. Без них відрізати плінтус рівно буде дуже не просто. Іноді може стати в нагоді і струбцина.
Інструкція
1
Щоб відрізати зроблений з пінопласту стельовий плінтус, потрібно взяти в руки малярський ніж. Перед початком роботи обов'язково вставте нове лезо, яке буде не тільки гострим, але й досить довгим. Помістіть в стусло плінтус, і відріжте його малярським ножем під потрібним кутом.
2
Якщо перед вами стоїть завдання відрізати пластиковий плінтус, можете сміливо різати його ножівкою по металу. Дрібні зуби такої ножівки відмінно справляються з пластиком, не залишаючи на ньому задирок і слідів, дозволяючи добитися рівного і точного зрізу.
3
Для різання дерев'яних плінтусів можна використовувати ножівку по дереву з дрібними зубами. Так само, як і в інших випадках, плінтус потрібно попередньо розмітити згідно розмірами, потім помістити в стусло і відпиляти під необхідним кутом.
4
Особливі труднощі можуть виникнути при розпилі плінтусів, виконаних з дерева або дерев'яної стружки з лакованим або Шпоновая покриттям. Верхній шар таких виробів надзвичайно сприйнятливий до механічного впливу, і щоб відрізати плінтус, не пошкодивши покриття, потрібно дуже постаратися. В даному випадку краще пиляти ножівкою по дереву з самими дрібними зубами або ножівкою по металу. Оскільки такі плінтуси ще й досить дорогі, то перед тим, як відрізати потрібну заготовку, варто спочатку потренуватися.
Корисна порада
Лаковані покриття плінтуса часто не дозволяють щільно зафіксувати планку в стусле. У таких випадках можна використовувати струбцину, щоб надійно утримувати плінтус при різанні.