Як запобігти банкрутству.

Банкрутство є наслідком фінансової дисбалансу. І хоча безпосередня причина банкрутства - відсутність готівки, саме дисбаланс грошових потоків призводить до того, що компанія змушена залишати ринок. Теоретично, запобігти банкрутству можна - потрібно всього лише залучити інвесторів. Однак на практиці ця схема працює не завжди, тому до вирішення проблеми потрібно підходити детально.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно запастися запасами готівки. Саме готівка буде служити гарантом вашого успішного подолання кризи, і це єдиний гарантований спосіб уникнути банкрутства. Запаси готівки повинні бути такими, щоб компенсувати витрати організації на період від початку операції до моменту, коли компанія отримає дохід.
2
Наступний крок - збільшення доходів. Переглянете всі джерела ваших доходів і дайте відповідь на питання, чи можуть вони бути оптимізовані. Якщо це продажу, то їх потрібно терміново збільшувати, але ніяк не зниженням цін, а за рахунок збільшення маржі, розміру чека, конверсії покупців і рекламного покриття цільової аудиторії. Варто сказати, що цей метод універсальний, і застосувати не тільки для того, щоб нівелювати ознаки банкрутства, але і з метою зміцнення позиції компанії на ринку.
3
Постарайтеся схилити ваших клієнтів на користь видачі вам передоплати на покриття витрат замість оплати при доставці.
4
Зверніть увагу на затримувані платежі і неоплачені рахунки. Якщо такі є, то слід зробити дії, які б прискорили отримання грошей.
5
Після цього займіться витратами. Спочатку оптимізуйте закупівлі - напевно багато хто з них в кризовій ситуації можуть бути скасовані або відкладені. Залишайте лише ті статті витрат, які тим чи іншим чином збільшують ваш дохід. Причому збільшують в короткостроковій перспективі.
6
Розгляньте процес діловодства у вашій компанії. Чи всі рахунки оформлюються своєчасно? Чи немає проблем з відстрочкою доходів з вини вашої бухгалтерії?
7
Розробіть спільно з вашими боржниками план виплат. Часом запобігти банкрутству організації дозволяє один лише цей крок.
8
Перегляньте маркетингові методи, використовувані вашою організацією. І мова йде не тільки про інструктаж маркетингового штату організації, але про діалог з усіма співробітниками. Як виробництво, так і відділ продажів повинні чітко уявляти відмітні особливості та переваги вашого товару чи послуги. Приділіть особливу увагу прицільності маркетингових зусиль.
9
Робота з оптимізацією штату співробітників дозволяє істотно скоротити витрати. Зрозуміло, не варто звільняти співробітників відразу ж - це часом може принести тільки додаткові витрати. Але іноді один тільки слух про можливість звільнення змушує співробітників трудитися набагато ефективніше. Або ж можна роз'яснити персоналу перспективи компанії, адже банкрутство - останнє, про що мріють співробітниками вашої організації люди.
10
Розгляньте податкові витрати, які виплачує ваша компанія. Можливо, більш раціональної виявиться альтернативна система оподаткування.
Зверніть увагу
Найгірший союзник в боротьбі з банкрутством - паніка. Не варто приймати хаотичні дії, як тільки ви зіткнулися з фінансовими труднощами - це ще вірніше приведе компанію до банкрутства.