Як відкрити кришку пральної машини.

Поломка або некоректна робота великої побутової техніки за певних знаннях і вправності може бути усунена самостійно. Якщо після завершення прання дверцята машини не піддається, то в першу чергу потрібно встановити причини. Бути може, вдасться обійтися без послуг сантехніка.
Вам знадобиться
  • - викрутка (набір);
  • - запасні частини: блокуючий пристрій, ручка (залежно від характеру поломки).
Інструкція
1
Визначте, в який момент експлуатації сталася поломка. Якщо ви не можете відкрити кришку люка після закінчення прання, то почекайте 1-3 хвилини - це максимальний час простою, яке передбачається конструкцією всіх сучасних пральних машин. Обмацайте ручку кришки з внутрішньої сторони - існує ймовірність, що відкриття неможливо через сторонніх предметів, які застряють і не дозволяють пружині віджатися. У тому випадку, якщо люк не блокується і прання не запускається, проблема може бути пов'язана або з поломкою блокуючого пристрою люка, або з несправністю ручки. На жаль, без розбирання встановити причину поломки не вдасться.
2
Переконайтеся, що в баку не залишилося води. Вимкніть пральну машину від електроживлення. Залежно від конструкції моделі відкрийте верхню або бічну панель. Необхідно відсунути барабан до задньої стінки. Це можна зробити руками, але зручніше трохи відхилити корпус машини назад, щоб люк природним чином відкотився. В з'явився зазор між краєм бака і передньою стінкою машини просуньте руку і нащупайте кріплення люка. З силою відіжміть гачок вправо (якщо люк відкривається в ліву сторону) або вліво (якщо в праву). Якщо після цього дверцята відкриється, то блокувальний кріплення належить замінити. Тримається воно на саморезах, а новий пристрій можна підшукати в ремонтному магазині або в сервісному центрі.
3
Зніміть дверцята люка за допомогою викрутки в тому випадку, якщо вона після зняття кріплення не піддалася. Для зручності демонтажу краще зняти дверцята разом з петлями. Необхідно акуратно відокремити пластикові дуги від скляної лінзи. Для цього опустіть дверцята на горизонтальну поверхню внутрішньої стороною вгору. Відкрутіть всі саморізи і акуратно зніміть почергово внутрішню дугу, лінзу і зовнішній пластик. На зовнішній дузі розташована ручка - її необхідно зняти з саморізів з внутрішньої сторони. Ймовірною причиною поломки може бути тріщина, несправність пружини і ін. Найчастіше при поломці ручки заміна деталі неминуча.