Як обрізати диффенбахию. Як зрізати листя диффенбахії.

Дифенбахія - чудове рослина для квартир і офісів. Воно радує пишної строкатої зеленню і стрімким ростом. За рік ви можете виростити з крихітного саджанця півтораметрового велета. Але, на жаль, в сухому повітрі приміщень вона дуже швидко оголюється, і замість пишного куща у вас - Голінасті чудовисько з викривленим стовбуром і пучком листя на маківці. Щоб повернути диффенбахії декоративність, доведеться регулярно її обрізати.
Вам знадобиться
  • - ножівка або ніж з зубчиками;
  • - спирт;
  • - мелена кориця або вугілля;
  • - гумові рукавички;
  • - мильний розчин.
Інструкція
1
Обрізку рекомендують проводити на досить дорослих рослин, стовбур яких досяг товщини 2-3 см в діаметрі.
2
На голом стовбурі вже нічого не виросте, тому робіть зріз якнайнижче. Простежте, щоб на пеньку залишилися сплячі бруньки. Вони виглядають як лунки або півкільця. Краще якщо їх буде 2-3. З кожної нирки зростатиме новий ствол, і рослина в майбутньому стане дуже декоративним.
3
При обрізці диффенбахія виділяє багато молочного соку, який дуже отруйний. Обов'язково працюйте в рукавичках. На час обрізки видаліть з кімнати маленьких дітей і тварин. Навіть одна крапля соку диффенбахії, що потрапила на слизову дитини, може викликати сильний опік і анафілактичний шок.
4
Щоб зменшити виділення соку, припиніть полив рослини за три-чотири дні до процедури.
5
Підготуйте інструмент для роботи. Ствол дорослої диффенбахії древеснеет, тому, працюючи недостатньо гострим ножем, ви можете його размочаліть. Краще всього використовувати для роботи тонку ножівку або добре заточений ніж з зубчиками.
6
Обробіть ріжучу частину спиртом, щоб не занести в ранку бактеріальну або цвілеву інфекцію. Після роботи інструмент ретельно вимийте з миючим засобом, щоб видалити залишки соку.
7
Зріз повинен бути повністю горизонтальним. Щоб не допустити зараження рослини або появи гнилі, обробіть зріз меленої корицею або вугіллям.
8
Пеньок можна закрити скляною банкою, яку необхідно регулярно піднімати для провітрювання. Скоротіть полив, поки не прокинуться сплячі бруньки. Після цього здійснюйте полив і підживлення в звичайному режимі.
9
Верхівку, що залишилася після обрізки, можна укоренити і пізніше підсадити до залишився пеньку. В цьому випадку ви отримаєте великий пишний кущ.
10
Якщо зрізана частина - це довгий ствол з пучком листя на кінці, розріжте його на кілька частин. Диффенбахія прекрасно розмножується шматками стебла, навіть якщо на них немає листя. Перед укоріненням обрізки злегка підсушіть протягом одного-двох днів.
11
вкорінюється верхівкову частину у воді або відразу у вологому суміші землі та піску. Якщо вкорінюються у воді, використовуйте непрозору посуд. Воду час від часу міняйте.
Зверніть увагу
Дифенбахія - одне з найбільш отруйних рослин сімейства ароїдних. Не рекомендується заводити її в будинку з маленькими дітьми. Сік з випадково обломленного листа може бути дуже небезпечний. Часто жертвами диффенбахії стають хвилясті папужки. Кішки і собаки, як правило, інстинктивно її цураються, але все ж таки постарайтеся не ризикувати.
Корисна порада
Якщо, порізавши довгий ствол на шматочки, ви заплутаєтеся, де у них низ, а де верх, просто розкладіть їх на вологий грунт горизонтально. Сплячі бруньки на стовбурі повинні дивитися вгору.