Як виготовити голограму. Як зробити 3 д голограму в домашніх умовах.

Сьогодні інтерес до образотворчої голографії дуже великий. Голографічне зображення створює ілюзію глибини і дозволяє бачити об'єкт з декількох сторін. Зображення виходить дуже реалістичним, тому техніка голографії і знаходить широке застосування в дизайні та музейну справу.
Вам знадобиться
  • - установка для фотографування об'єкта;
  • - гелій-неоновий лазер;
  • - фотографічний апарат;
  • - проявник для фотоплівки;
  • - відбілювач;
  • - зелений ліхтар;
  • - побутовий фен;
  • - діапроектор або кишеньковий ліхтарик.
Інструкція
1
Ознайомтеся з принципами отримання голографічного зображення. Голограма - своєрідний знімок інтерференційної картини, що формується двома світловими пучками, спрямованими на об'єкт з різних сторін. Пучки при цьому повинні виходити з одного джерела, але мати фіксовану різницю фаз.
2
Для виготовлення голограми в домашніх умовах використовуйте спеціальну лабораторну Фотоустановка або виготовте її своїми руками. На головній рамі зміцните прямокутний каркас з трубок з квадратним перетином. Встановіть раму на міцний лист фанери, забезпечивши стійкість всієї конструкції. На додатковій трубці помістіть фотографований об'єкт.
3
Основна деталь установки - оптична лава, що має довжину близько півметра. На ній встановіть два тримачі для штифтів, які будуть угвинчуватися в оправу лінз. Використовуйте двоввігнуті лінзи з фокусною відстанню до 30 мм. Оптичну лаву пофарбуйте чорною матовою фарбою.
4
Зібрану систему поставте на стійку основу або стіл. Для зниження шкідливої вібрації під ніжки столу помістіть банки з-під кави, попередньо заповнивши їх частково сипучим матеріалом.
5
Візьміть білий аркуш паперу і обріжте його за розмірами плівки. Покладіть папір на скло, вставлене в утримуючу рамку. Відрегулюйте лінзи так, щоб центри їх розташовувалися на одній осі з центром паперу.
6
Використовуйте для отримання голограми гелій-неоновий лазер з вихідною потужністю від 5 мВт. Увімкніть лазер і зробіть регулювання його по висоті. Лазерний промінь повинен рівномірно висвітлювати папір. Відрегулювавши елементи системи, закріпіть оптичну лаву на підставі, зазначивши положення тримачів.
7
Проведіть фотографування об'єкта, з якого ви робите голограму . Час експозиції визначається чутливістю плівки і може складати від часток секунди до декількох секунд. Під час виробництва знімка вся конструкція повинна бути повністю нерухомою, оскільки будь-яка вібрація призведе до спотворення інтерференційної картини.
8
Обробіть плівку в дрібнозернистому проявнику, а потім в отбеливающей суміші. Відбілювання дозволяє зробити голограму світлішою. Приготуйте отбеливающую суміш з 30 г бромистого калію, 30 г сірчанокислого заліза і 900 мл води. Після розмішування порошків доведіть об'єм відбілювача до 1000 мл.
9
проявлення плівки проводите при зеленому освітленні. Крім зеленого ліхтаря вам знадобиться також звичайний фен для сушіння волосся з регулюванням швидкості повітряного потоку. Використовуйте фен на етапі остаточного сушіння фотоматеріалів. Після прояви, відбілювання та сушіння ви отримаєте голограму об'єкта, яку можна розглядати в звичайному білому світі, наприклад, за допомогою діапроектор або кишенькового ліхтаря.