Як зняти ляльковий мультфільм. Як робили ляльок для мультфільмів.

Лялькові мультфільми знімають з уже готовими героями-ляльками, у яких рухаються частини тіла. Такі мультики можна швидко зробити в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Ляльки, фони, деталі інтер'єру, цифровий фотоапарат, комп'ютер, штатив, програма Adobe Premiere Pro
Інструкція
1
Створіть простір майбутнього мультфільму. Виходячи зі сценарію, визначте які інтер'єри і декорації вам потрібні. З картону зберіть трикутники - кути кімнат і декорують їх за задумом вашого мультика. Простір має бути пропорційно розмірам ляльок.
2
Поставте декорації на стійку поверхню. Підійде звичайний стіл в кімнаті з постійним освітленням. Будьте обережні під час роботи, будь незапланований зрушення декорації буде помітний в мультфільмі. Якщо під час зйомки мультика буде змінюватися навколишній світ, то це теж буде помітно.
3
Навпаки столу з декорацією поставте штатив. Встановіть на нього фотоапарат. В об'єктив повинно потрапляти тільки простір декорації і герої-ляльки.
4
Повільно переміщаючи ляльку змінюйте положення її частин тіла. Фотографуйте з розрахунку, що кожна фотографія - це лише одна тринадцята секунди вашого майбутнього мультика. Якщо прибирати руки, то ляльковий мультик вийде дуже професійним. Але для дітей така докладна опрацювання здасться нудною. Тому можна фотографувати все в режимі реального часу, а руки в кадрі будуть просто художнім рішенням.
5
Слідкуйте за кількістю вільного місця на карті пам'яті фотоапарата. Якщо місце закінчилося, то залиште всі предмети на тому ж місці і акуратно, не переміщаючи штатив і камеру, дістаньте карту. Скопіюйте її вміст на комп'ютер і потім вставте порожню карту назад.
6
Після того як всі сцени вашого мультика сфотографовано і скопійовані на комп'ютер, запустіть програму Adobe Premiere Pro. Створіть новий проект в тому ж форматі, що і ваші кадри. Натисніть File -> New Project. Вкажіть місце, де будуть зберігатися всі матеріали вашого мультика. Введіть ім'я проекту.
7
У проекті натисніть File -> Import. Виберіть всі фотографії вашого мультика і натисніть "ok". У вікні з матеріалами проекту з'являться всі потрібні елементи.
8
Виділіть всі фотографії із зони роботи з вихідними матеріалами. І перемістіть їх на вікно Timeline, на доріжку роботи із зображенням.
9
Для першого мультика в якості звукової доріжки краще використовуйте музику. Робота з текстом дуже складна, для цього потрібно спочатку записати звук, потім розрахувати яку кількість кадрів ви повинні сфотографовано. Це все ускладнює процес.
10
Натисніть File-> Import і виберіть звуковий файл для вашого мультика. Аналогічно фотографій, перетягніть його на Timeline, на звукову доріжку. Натисніть клавішу "Enter". Почнеться процес прораховування вашого майбутнього мультика.
11
Натисніть File -> Export. Виберіть директорію, куди зберегти ваш мультик і введіть його майбутнє назву. Натисніть "Enter". Після закінчення процесу експорту зайдіть в зазначену раніше директорію. Ваш мультик готовий.
Корисна порада
Для спрощення використовуйте вже готові ляльки, знімайте весь мультик на одній крупності в хронологічному порядку.