Як вибрати ехолот для зимової риболовлі.

В морській справі ехолоти використовуються для визначення глибини, фіксації підводних перешкод і затонулих суден, а також в цілях картографування дна. Військові моряки застосовують їх для виявлення підводних човнів, надводних кораблів і торпед. Також існують спеціалізовані ехолоти для рибалок-любителів.
Інструкція
1
Не забувайте, що одним з основних достоїнств ехолота для аматорської риболовлі є його компактність і невелику вагу. Вартість таких приладів може варіюватися від 2 до 150 тис. Рублів (в залежності від технічних характеристик). Але ціна не повинна бути основним критерієм при виборі ехолота.
2
Зверніть увагу на наступні технічні характеристики: потужність передавача, висока чутливість приймача, надійність перетворювача, дозвіл і розмір екрану. Не забувайте, що сигнал, що подається ехолотом, по-різному буде поширюватися в різних водоймах (наприклад, в прісній воді звук поширюється повільніше, ніж в солоній). А швидкість передачі сигналу безпосередньо залежить від потужності передавача.
3
Вибирайте ехолот з великою потужністю. Зазвичай, чим вище потужність, тим дорожче прилад. Чим ширше кут випромінювання перетворювача, тим більшу площу охоплює прилад. Але широкий кут випромінювання малоефективний на глибині. Зате вузький, навпаки, дістає дна, але діє на меншій площі. Вибирайте прилад з можливістю регулювати чутливість.
4
Зверніть увагу на ехолоти з подвійним променем. Один з них є вузьким (вимірює глибину), другий робить кругозір ширше. Але будьте готові до того, що заплатити доведеться значно дорожче. Купуйте дорогі прилади тільки в спеціалізованих магазинах, готових надати вам якісний товар і гарантію.
5
Дотримуйтесь порад досвідчених рибалок, застосовуйте ехолот під час зимової риболовлі. Саме в цей час року він може бути найбільш ефективний. Для того щоб використовувати його взимку досить просвердлити лід на 20 сантиметрів, залити отриману лунку водою, і опустити в неї прилад. Незамінний ехолот, якщо ви збираєтеся рибалити в незнайомій місцевості. Він вкаже вам не тільки «рибні місця», а й рельєф дна, а також напрямок руху зграї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w1dgHus5gfM
Зверніть увагу
Обов'язково поцікавтеся у продавця, не замерзає чи рідкокристалічний екран при занадто низьких температурах.
Корисна порада
Поцікавтеся у продавця, чи діє на купується вами прилад гарантія виробника.
Якщо вашим захопленням є риболовля, значить ви зможете оцінити по достоїнству такий пристрій, як ехолот. Ехолоти - це незамінний помічник для рибалки. На дисплеї ехолота відображається карта дна і риба, яка знаходиться в товщі води. Ехолоти також можуть "запам'ятовувати" при бажанні власника найбільш рибні місця.
Вам знадобиться
  • Інтернет
  • Спеціалізований магазин
Інструкція
1
Вибір ехолота - відповідальне заняття. Від якостей ехолота залежатиме майбутній улов. Перший крок вибору - це визначення потужності прібора.Чем більше потужність передавача, тим краще буде передаватися сигнал навіть з великих глибин і при поганому стані води. Правда величина потужності впливає і на ціну ехолота.
2
Потім потрібно позначити для себе, з яким перетворювачем буде прилад. Головними характеристиками перетворювача є частота, на якій він працює, кут (конус) випромінювання та форма ізлучателя.Угол (конус) випромінювання залежить від конструкції випромінювача і може варіюватися в досить широких пределах.Еслі при роботі ехолота в поле ехосигнала потрапляє повітря, то це може істотно погіршувати роботу приладу. Так відбувається з ехолотами, мають пласку випромінює поверхню. Але якщо випромінювач має добре обтічну форму (наприклад сферичну), то ехолот буде стійко працювати навіть на високій швидкості руху.
3
Тепер визначаємося з приймачем ехолота.Пріемнік з високою чутливістю дозволяє приймати відбиті сигнали з більшого по ширині конуса, ніж зазначений в специфікації. Але потрібно враховувати, що чим вище чутливість ехолота, тим більше на екрані і перешкод. Тому краще всього вибирати прилад з можливістю настройки чутливості приймача.
4
З розміром екрану ехолота найпростіше визначитися, якщо ви знаєте передбачуване судно для риболовлі. Якщо рибалка планується з невеликою надувного човна, то підійде ехолот з невеликим екраном. Великий екран зручний при знаходженні на катері і при переміщеннях на судні. Також в ехолота з великим екраном мають більше настроюються функцій.
5
укладати кроком залишилося або вибрати модель в інтернеті, замовити доставку і чекати покупки, або прийти в спеціалізований магазин і купити прилад безпосередньо у відділі ехолотів.
Зверніть увагу
При покупці ехолота обов'язково потрібно простежити за правильним оформленням гарантії на прилад.