Як вибрати хороший кухонний ніж.

Для приготування будь-якої страви необхідні ріжучі інструменти - ножі . З їх допомогою обробляють сире м'ясо і рибу перед тепловою обробкою, чистять овочі, фрукти і нарізають готові продукти. Щоб вибрати хороший ніж, потрібно знати основні ознаки якісного різального інструменту.
Інструкція
1
Визначте якість лезвіяГлавное в ножі - це його ріжуча поверхня. Щоб робота на кухні не дратувала, вибирайте гострий і міцний інструмент. Леза для ножів виконуються з багатошарової кованої сталі, нержавіючої сталі і кераміки. У якісного металу однорідний колір і лінія заточування леза без зазубрин. Подивіться на ножі з лазерною заточкою - вони не тупляться при використанні. Перевірте спосіб такої обробки: якщо на ріжучої поверхні видно матові ризики - сміливо купуйте цей ніж. Вироби з кераміки гострі і теж не вимагають заточування, але вони крихкі і розбиваються при падінні. Якщо вас не бентежить висока ціна, придбайте ніж з лезом з кованої сталі. У цих виробів ідеальна гострота, міцність і довговічна служба.
2
Вибирайте матеріал ручкіДля кухонного ножа важлива зручна легка ручка, яка виконується з різних матеріалів: дерева, металу і пластика. Металева ручка довговічна і гігієнічна, але від такого ножа швидко втомлюється рука - він важкий. Дерев'яна рукоятка міцна і легка, але втрачає форму при експлуатації і починає ковзати в руці. Виняток становлять подарункові моделі інструментів, де для виготовлення використовують дорогі сорти дерева. Підберіть для роботи на кухні ніж з пластиковою рукояткою: її зручно тримати, за нею легко доглядати, і вона довговічніше дерев'яною.
3
Зверніть увагу на якість збірки Деталі ножа: лезо і рукоятка повинні ретельно прилягати одне до одного. Якщо вони з'єднуються за допомогою заклепок, лезо повинно заповнювати весь простір рукоятки. Уважно огляньте самі заклепки: біля них не повинно бути тріщин і сколів. Обов'язково перед покупкою потримайте ніж у руці. Якщо приглянувшаяся модель має упаковку, яку не можна відкрити, не пошкодивши - перед вами підробка.
4
Вибирайте різні ножі Неможливо придбати один універсальний ніж. Для зручності роботи з продуктами різної форми і розміру існують безліч ножів: м'ясні, овочеві, для сиру, хліба та інших продуктів. Спочатку підберіть для кухні 4 основних ножа: великий, середній, маленький і хлібний. Великий ніж з довжиною леза 30-45 см незамінний для оброблення м'яса та риби. Ніж середньої довжини (30 см) також здатний измельчит продукти, а маленький (20 см) зручний при нарізці фруктів. Вибирайте якісний хлібний ніж - він не зламає хрустку щільну корочку і красиво нарізуватиме м'яку середину. Візьміть до відома, що цей ніж підходить для розрізання кавуна і дині.
Зверніть увагу
Не купуйте ножі на ринкових развалах - такий продаж характерна для низькосортного товару.
Корисна порада
Купуйте заточені ножі - провести обробку ріжучого краю під потрібним кутом самостійно неможливо.
Від якості ножа безпосередньо залежить зручність в приготуванні їжі: низькопробним, погано заточеним лезом важко швидко нарізати продукти або тим більше красиво оформити сирну або м'ясну тарілку. Більше того, використання неправильно обраного ножа може призвести до травм.

Особливості вибору кухонних ножів

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено лезо. Це один з найважливіших моментів - від нього залежить зручність і довговічність ножа. Кращий варіант - виріб з нержавіючої сталі з додаванням хрому або з хрому з молібденом і ванадієм. У будь-якому випадку важливо, щоб поверхня леза була однорідною. Розводи, подряпини та інші дефекти - ознаки низької якості леза. Далі потрібно оцінити якість заточки. Спочатку погляньте на лезо збоку. Відколи, нерівна поверхня (якщо тільки мова не йде про виріб із зубчиками) - погані ознаки. Потім подивіться на саме вістря. Якщо воно то розширюється, то звужується від кінчика до основи, значить, заточка нерівномірна. Купувати такий ніж не варто. Лезо повинне бути рівним, ретельно заточеним, без дефектов.Хорошій варіант - так звані ножі з «лазерним заточуванням», тобто вироби з загартованим лазером лезом. На їх поверхні можна побачити рівні матові смужки, розташовані перпендикулярно ріжучої поверхні. Такі вироби називають самозагострювальними: з часом смужки незагартованого металу сточуються, смужки загартованого залишаються колишніми, і таким чином лезо стає зубчастим, що тільки покращує його ріжучі властивості.

Види кухонних ножів

Якщо ви часто ріжете продукти певного типу, можна вибрати для цього спеціальний ніж. Слід врахувати, що існують особливі вироби для нарізки чого завгодно, починаючи з м'яса і закінчуючи грибами, але купувати має сенс тільки ті речі, якими ви дійсно будете регулярно пользоваться.Хлебний ніж повинен мати довге і вузьке лезо, однакове по ширині біля основи і на кінці. Кінчик вироби повинен бути зрізаним і не заточеним. Як правило, лезо у таких ножів хвилясте - це допомагає легше і швидше розрізати тверду скоринку. За допомогою такого предмета можна швидко і легко нарізати хліб, що не усипавши при цьому крихтами весь стіл. До речі, цю річ зручно використовувати для нарізки тортов.Для чищення овочів і фруктів використовують ніж з коротким прямим лезом і загостреним кінчиком, доповнений широкої зручною рукояткою. Для зрізання м'яса з кісток - виріб з вузьким, злегка розширюється до основи коротким лезом. Для нарізки риби, ковбаси, шинки використовують ножі з довгим гнучким лезом, доповненим безліччю зубчиків. Нарешті, любителям грибів варто купити для їх оброблення спеціальний короткий ніж з жорсткою кистю на рукоятці, яка використовується для очищення капелюшків.