Як вибрати сонячну батарею.

Сонячна батарея - це фотоелектричний генератор постійного струму, що використовує ефект перетворення сонячної енергії в електричну. У них використовується властивість напівпровідників, виготовлених на основі кристалів кремнію.
Інструкція
1
Врахуйте, що при виборі системи сонячних батарей, яка підійшла б для вашого будинку, існує кілька визначальних чинників. По-перше, це кліматичні характеристики місцевості, в якій розташоване житло. Від цього залежить тривалість сонячного сяйва над вашим будинком і батареєю, а, відповідно, і час накопичення сонячної енергії. Визначте, наскільки підходяща у вас місцевість для розташування сонячних батарей по карті освітленості.
2
Враховуйте при виборі сонячної батареї також кількість тепла, яке ви хочете отримати в результаті. Оптимальний варіант - батарея, здатна покрити від сорока до вісімдесяти відсотків потреб в теплі. Системи, що мають меншу ефективність, можуть обійтися дуже дорого. При цьому також необхідно враховувати можливість проектування і розрахунок потужності системи. Це гарантує вам надійність отриманої системи і можливість протистояння форс-мажорних обставин (відключення від джерела електроенергії, негода). Довірте ці розрахунки фахівців.
3
Звертайте увагу на виробника сонячної батареї, а також на матеріал, з якого виготовлений фотоелектронний елемент модулів. Це може бути полікристалічний або монокристалічний кремній. Від цього залежить ціна, ККД, а також тривалість служби батареї. Монокристалічний кремній - матеріал, стійкий до різних агресивних впливів, ККД батарей, виготовлених з нього, може збільшуватися до 20%. У продажу також з'явилися мультикристалічні батареї, виготовлені з полікристалів, але названі так для того, щоб ввести покупця в оману. Приклад використання полікристалічних елементів - це садові ліхтарики, які працюють куди менше а другий сезон використання.
4
Враховуйте також, що товщина фотоелектричних елементів забезпечить емісію електронів довічно, а от товщина фольги тільки забезпечує дешевизну, до чого прагнуть китайські виробники. Зверніть увагу на структуру поверхні скла, якщо воно текстуроване, то потужність вхідного опромінення буде збільшена на 15%, а завдяки цьому підвищиться і ККД сонячної батареї, особливо в похмурий час року.
Ні для кого не секрет, що за допомогою сонячних батарей енергія сонячного випромінювання може бути перетворена в постійний електричний струм. Сонячні батареї відрізняються великою надійністю і стабільністю, а термін їх служби коливається в районі 30 років. Як же встановити такі батареї на своїй ділянці?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що пік ефективності сонячних батарей припадає на весняний та літній періоди. Для широти Москви ефективним є період з березня по вересень включно. У ці місяці сонячна активність найбільш висока.
2
Перед установкою сонячної батареї визначитеся з цілями, які ви переслідуєте, монтуючи модулі. Залежно від того, чи будете ви використовувати їх в промислових або побутових потребах, залежить кількість і потужність самих модулів. Наприклад, для автономного обслуговування садового будиночка (холодильник, телевізор, кілька світлодіодних ламп) вистачить батареї сумарною потужністю 500-700 Вт Далі висновки робіть самі. При виборі сонячних батарей віддавайте перевагу модулям з монокристалічного кремнію. На відміну від широко поширився зараз мультикристалічних, він має найвищі показники коефіцієнта корисної дії (ККД) і довговічності (термін служби 50 років, ККД до 18%).
3
Встановіть сонячні модулі на дах будинку чи споруди таким чином, щоб вони були спрямовані на південну сторону. Необхідно вибрати правильний кут нахилу, тобто кут між горизонталлю і батареєю. Якщо ви встановлюєте модуль на похилому даху, то кут задається за замовчуванням самим дахом. При монтажі сонячних батарей використовуйте спеціальні підтримуючі конструкції. Вони забезпечують правильний кут нахилу панелей, а також необхідну жорсткість всієї конструкції. Комбінація підтримуючої конструкції з сонячними батареями повинна витримувати пориви вітру і несприятливі впливу навколишнього середовища.
4
Пам'ятайте, що найбільша кількість енергії, яке батарея зможе акумулювати, досягається, коли панель батареї розташована під прямим кутом до напрямку інсоляції. Кут інсоляції залежить від пори року і доби, тому батарею слід розташовувати у відповідність з висотою Сонця, в період найбільшої кількості надходить від нього енергії. Для зони Москви і Підмосков'я батареї зазвичай інсталюють під кутом 30-60 градусів до горизонту. Причому модулі всесезонной експлуатації розташовують під нахилом в 60 градусів з урахуванням більш низького сонця і з метою запобігання скупчення снігу. Також необхідно забезпечити вільну циркуляцію повітря між сонячною батареєю і дахом для природного охолодження самої батареї . Зазвичай достатньо зазору в 3-5 см.