Як утеплити лінолеум. Піноплекс під лінолеум.

В будинках з поганою теплоізоляцією підлоги взимку може бути дуже незатишно, оскільки ходити доводиться практично у валянках. Лінолеум , покладений на таку підлогу, практично не дає теплоизолирующего ефекту. Щоб поліпшити ситуацію, необов'язково розбирати і міняти всю конструкцію підлоги, можна просто утеплити наявний лінолеум.
Вам знадобиться
 • - ізолон;
 • - Піноплекс;
 • - натуральна або синтетична підкладка для лінолеуму;
 • - фанера;
 • - Піноплекс ;
 • - ДВП;
 • - кріпильні матеріали (саморізи, клей);
 • - скотч;
 • - ножиці, ніж, електролобзик ;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Зніміть полотно лінолеуму і огляньте підлогу під ним. Якщо дошки в хорошому стані, не згнили, утепляйте підлогу, починаючи з цього рівня. Огляньте двері, і вирішіть, на яку висоту можна підняти підлогу, щоб вони добре закривалися і відкривалися.
2
Покладіть підкладку для лінолеуму. Якщо ви схиляєтеся до натуральних і екологічно нешкідливим матеріалами, вибирайте натуральну основу з джутового волокна. Врахуйте, що вона швидко стирається і дає пил, в ній може завестися моль та інші дрібні комахи.
3
Щоб уникнути цих проблем, купите ізолон або Піноплекс (з фольгою на одній стороні). Наріжте їх на шматки необхідного розміру, розкладіть на підлозі, склейте скотчем всі стики. Потім накладіть зверху шар з фанерних листів і прикрутіть всі разом саморізами. Фанера забезпечить достатню жорсткість конструкції і не дасть лінолеуму провалюватися.
4
Можна утеплити підлогу з лінолеуму просто фанерними листами. В такому випадку приклейте листи мастикою або спеціальним клеєм для деревини.
5
Дуже теплими стануть ваші підлоги, якщо ви вирішите утеплити їх екструдованим пінополістиролом (Піноплекс), однак учите, що він рекомендується для облицювання будівель зовні, а при застосуванні всередині приміщень він може виділяти шкідливі пари.
6
Якщо ви вирішили покласти під лінолеум ДВП, обов'язково проведіть гідроізоляцію, щоб не відбулося спучування. Для цього на підлогу укладіть шар поліетиленової плівки, потім шар ДВП, який стоїть додатково прогрунтувати (прошпатлевать). Зверху підлога закрийте ще одним шаром поліетиленової плівки. Для того щоб волога не могла просочитися вниз, використовуйте прямокутні лінолеумні плінтуса. Ретельно закладіть стики між листами лінолеуму, а краще вибирати листи такої ширини, щоб стиків не було зовсім.
7
Якщо вас не турбують рахунки за електроенергію - укладіть під лінолеум плівковий «тепла підлога».
Зверніть увагу
Не варто стелити під лінолеум плити з ДСП. Незважаючи на те, що вони дадуть хорошу ізоляцію, при миття підлоги і при збиранні конденсату при перепадах температур деревостружкові плити здатні спучуватися, що надалі приведе до провалів і нерівностях на підлозі.