Як вишивати по картоні.

Изонить або, як її ще називають, нитяна графіка з'явилася в Англії. У цій техніці виготовляли симпатичні вироби для декорування будинку (скатертини, серветки і так далі). У техніці изонити можна вишивати по картону , створюючи унікальні листівки, картини і прикраси.
Вам знадобиться
 • - картон або оксамитова папір;
 • - різнокольорові нитки;
 • - голка;
 • - шило;
 • - лінійка;
 • - циркуль;
 • - олівець;
 • - ножиці.
Інструкція
1
В якості підстави для вишивки підійде будь картон або оксамитова папір. Основа повинна бути досить щільним, щоб вишивка не стала стягнутої.
2
Нитки для вишивання можуть бути абсолютно будь-якими. Якщо вишивати вовняними нитками, то вишивка вийде більш об'ємною, ними добре вишивати велику площу. Також підійдуть і муліне, і «Ірис», і навіть звичайні нитки для шиття. Якщо вишивати ними, то малюнок вийде більш графичним.
3
Скопіюйте сподобався малюнок на картон. Можна перевести його за допомогою копіювального паперу або ж скопіювати на кальку, а потім на картон, сильно натискаючи на олівець, щоб на ньому залишилися чіткі лінії.
4
Толстой голкою або щілом виконайте отвори по контуру малюнка. Намагайтеся, щоб відстань між дірочками було однаковим.
5
Щоб прискорити цю роботу, можна також скористатися швейною машинкою. Встановіть найбільший стібок і прострочіть по контуру. Однак для цього потрібно володіти відмінними навичками шиття, так як навіть один невірний рух зведе всі ваші старання нанівець.
6
Існують 2 прийоми вишивки по картону . Перший з них - це заповнення кута. Введіть нитку в перший отвір в підставі кута і протягніть її до першого отвору від вершини, виведіть нитку на виворітну сторону і введіть у перший отвір від кута з протилежного боку і протягніть її до першого отвору від основи кута по діагоналі. Далі зробіть те ж саме, ввівши голку в другу точку, і так далі, поки не заповните весь кут.
7
Другий прийом - заповнення кола. Розділіть окружність на 12 рівних частин і зробіть отвори голкою. Робіть стібки у вигляді рівнобедреного трикутника, поєднуючи протилежні точки кола.
8
Крім того, на картоні можна вишивати і звичайними способами, тобто гладдю, хрестиком, французьким вузликом і так далі. Комбінуючи всі ці прийоми, можна зробити дуже ефектну і незвичайну вишивку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aszmMuQ8WU8
Изонить - це вид декоративно-прикладного мистецтва, особлива техніка вишивання, використовувана для прикраси інтер'єру і предметів побуту, сувенірів і подарунків. Інші її назви - нитяна графіка, нитяною дизайн. Техніка існує вже не одне століття. Вона популярна завдяки простоті виконання і заворожливому зовнішньому вигляду.
Вам знадобиться
 • - основа (картон);
 • - ножиці;
 • - шило;
 • - голка;
 • - нитки;
 • - олівець;
 • - лінійка;
 • - циркуль
Інструкція
1
Техніку изонить можна використовувати для створення картин, прикраси листівок, шкіряних сумок. Їй часто навчають дітей, оскільки вона добре розвиває дрібну моторику і уяву. Для початку приготуйте основу для вишивки - найчастіше використовують кольоровий картон, підійде також щільна оксамитова папір. Підберіть нитки потрібного кольору - звичайні в котушках або муліне. Деякі майстри користуються шовковими нитками. Намалюйте самі або знайдіть схему для вишивки. Візерунки картин будуються на основі геометричних фігур - кіл, трикутників, прямокутників, ромбів, овалів. Наприклад, композицією з декількох кутів можна зобразити ялинку, з трьох кіл - сніговика, з кола і декількох дуг - квітка.
2
У техніці изонити є три основних прийоми - заповнення окружності, заповнення кута і заповнення дуги. Найпростіше працювати з кутом. Нанесіть на зворотному боці картону кут, намітьте потрібну кількість отворів (зазвичай їх відзначають на рівній відстані один від одного), пронумеруйте точки. Потім приступайте до вишивки. З'єднуйте числа, наступні один за одним, нитками. Зображення повинно вийти на лицьовій стороні картону.
3
Заповнення дуги виконується за тим же принципом, що і заповнення кута і кола. Працюючи в техніці изонити, пам'ятайте про деякі моменти. Вишивайте плавно і обережно - стежте, щоб нитка не порвалася від різкого і сильного натягу. Також від неакуратних дій порватися може картон. Проколи теж робіть обережно, бажано з лицьового боку картону, щоб вони були не так помітні. Нитка з відливом буде виглядати краще, ніж матова. Якщо вона складається з декількох ниток, то повинна бути крученої, інакше у вишивки буде неакуратний вигляд.
Зверніть увагу
Закріплюйте нитка з виворітного боку, щоб не псувати зовнішній вигляд картини.
Корисна порада
Крім картону, можна використовувати незвичайні основи - наприклад, CD-диски.