Як замінити електричний лічильник. Як підключити автомат на однофазний счечік.

Як відомо електричні лічильники можуть частково або повністю вийти з ладу. Найпоширеніша поломка - це коли через перепад напруги лічильник згорає. В цьому випадку без його заміни не обійтися. Для її здійснення, можна звернутися до відповідних органів за місцем проживання або зробити це своїми руками. Останній варіант більш економічний, оскільки вам не доведеться платити за установку.
Вам знадобиться
  • - однополюсний індикатор;
  • - викрутка;
  • - пассатижи;
  • - маркер;
  • - изолента.
Інструкція
1
Зніміть однофазний електролічильник. Вимкніть однополюсні автомати і виверніть електричні пробки. Також відключіть двополюсний автомат і пакетний вимикач. Як тільки все буде відключено, зніміть кришку клемного ряду і перевірте індикатором відсутність напруги. Візьміть маркер і пронумеруйте дроти лічильника зліва направо цифрами I - IV. Потім від'єднайте провід під номером I і заізоліруйте його. Те ж саме виконайте з проводами номер III, потім II і в самому кінці номер IV. Тепер після того як лічильник повністю відключений від мережі його можна зняти. Для цього звільніть його від кріплень в електрощиті.
2
При прямому підключенні без лічильника. З'єднайте між собою дроти першої та другої клеми і заізоліруйте з'єднання. Те ж саме виконайте і з проводами третьої і четвертої клем. Увімкніть пакетний вимикач і односмуговий автомат.
3
Установка однофазного електролічильника. Закріпіть лічильник в електрощиті. Підключіть дроти до другої і четвертої клеми, відповідно до нумерації. Після чого підключіть провід номер три, потім номер один. При наявності гвинта напруги його слід простягнути. Як тільки все буде підключено, включите вимикач і автомат. Перевірте індикатором правильність підключення. При правильному підключенні на першій і другій клеми він вкаже на наявність фази. У разі якщо індикатор покаже фазу на третій і четвертій клеми, то це означає лише те, що старий лічильник був неправильно підключений. Якщо таке трапилося, то поміняйте місцями дроти (перший на третій, другий на четвертий), що б фаза була саме на першій і другій клеми.
4
Після того як лічильник повністю встановлений, перевірте справність електролічильника. Для цього включіть всі електроприлади і перевірте роботу диска індукційного лічильника, або роботу індикатора електронного. Якщо диск крутитися у зворотний бік або стоїть на місці і злегка сіпається або ж горить індикатор «реверс», то слід провести всі підключення заново. При повторному підключенні поміняйте дроти номер один і два місцями.
5
Після того як все встановлено і працює справно, встановіть кришку клемного ряду і закрийте електрощит. По закінченню всіх робіт, викличте представника організації з енергопостачання для опломбування лічильника.
Зверніть увагу
Забороняється заміна та установка електричних лічильників особам, які не мають приписи від організації енергопостачання, а так же не пройшли спеціальної атестації або мають групу нижче третьої. В даному випадку заміна вважатиметься недійсною, що спричинить за собою накладення штрафу.
Корисна порада
Для ізоляції від'єднаних від клем проводів, використовуйте ковпачок від звичайної медичної голки. Це ідеальний варіант, так як при ізоляції ізолентою її доведеться змотувати або зривати з дроти, а ковпачок достатньо легко як одягнути, так і зняти.