Як реставрувати ванну.

З плином часу будь-яка ванна втрачає відмінний зовнішній вигляд, на ній з'являються пошкодження, тріщини, відколи й різні дефекти. Споживач при цьому виявляється перед дилемою - купити нову ванну або відреставрувати стару? Другий варіант більш виграшний, оскільки дозволяє вирішити проблему за меншу суму грошей.
Вам знадобиться
  • 1-й спосіб:
  • - емаль;
  • - чистячий засобу;
  • - водостійка наждачний папір або абразивний камінь;
  • - пензлик , пульверизатор, валик для нанесення фарби.
  • 2-й спосіб:
  • - акриловий вкладиш;
  • - монтажний клей.
Інструкція
1
Оновити стару ванну можна, покривши її емаллю або ж вмонтувавши акриловий вкладиш. Емалювання ванни ви можете здійснити самостійно або ж за допомогою фахівців.
2
Очистіть поверхню ванни від старої емалі: нанесіть щіткою або мочалкою порошок без хлорсодержащего складу (типу «Пемолюкс») і прямо по порошку пройдіться водостійким наждаковим папером або абразивним каменем. Потім змийте абразивну крихту і мильну плівку водою, зачистите іржу і ретельно знежирте поверхню ванни.
3
Наповніть ванну гарячою водою на 5-10 хвилин, злийте воду і витрете насухо виріб неворсистою тканиною. Підготуйте робочий склад - змішайте емаль і затверджувач. Нанесіть перший шар емалі - ґрунтовку. Дайте підсохнути пофарбованої ванні 10-15 хвилин і нанесіть другий шар емалі. От і все. Весь процес займе у вас 3 - 4 години.
4
Будьте обережніше з фарбуванням ванни пензликом, стежте за тим, щоб на ємності не було патьоків і міхурів. Інакше емаль почне лущитися відразу після того, як висохне. Зазвичай ванна сохне 48 годин (в інструкції до емалі вказують час її висихання і період, після якого ванну можна експлуатувати). Рекомендують для більшого ефекту не користуватися ванною ще 5-7 доби.
5
Деякі емалі наносяться й не пензликом або валиком, а пульверизатором. Це дозволяє домогтися більш рівного покриття. Однак при фарбуванні ванни строго дотримуйтеся рекомендацій інструкції і прикрийте газетами або якимось старим покривалом стіни і підлогу біля об'єкту фарбування, щоб тонкий шар емалі не опинився і на них.
6
Другий спосіб реставрації ванни - акриловий вкладиш. Його монтують за індивідуальним замовленням, будь-якої форми і кольору. Готовий вкладиш вставте в стару ванну, зістикуйте зливні отвори і «зчепіть» з ванною спеціальним клеєм. Монтаж акрилового вкладиша займає близько 2 годин (довірити його краще професіоналові). Термін служби складає - 20 років.
Зверніть увагу
відемальовану ванну заборонено мити порошками типу «Комет» і «Пемолюкс», а також застосовувати засоби, що містять кислоту. Бажано ванну чистити звичайними пральними порошками або засобами для миття посуду. В відреставрованій ванні можна замочувати білизну, але без відбілювача.