Як переробити fm в УКХ. Як зробити зиґзаґоподібну антену fm 88-108.

Невдала переробка радиотракта приймача з діапазону 65 - 74 МГц в діапазон 88 - 108 МГц може помітно погіршити його параметри. Якщо ви не впевнені, що зможете переробити апарат якісно, скористайтеся спеціальним конвертером.
Інструкція
1
Вирішіть, який саме конвертер вам необхідний. Якщо приймач вітчизняний і розрахований на діапазон УКВ-1 (65 - 74 МГц), а станція, яку ви хочете слухати, віщає в діапазоні УКВ-2 (88 - 108 МГц), який помилково називають FM ( насправді частотна модуляція використовується в обох діапазонах), вам необхідний конвертер CCIR-OIRT. Якщо ж ситуація протилежна, що більш типово для імпортних приймачів, придбайте конвертер OIRT-CCIR. Разом з ним купите два акумулятора типу AA і зарядний пристрій. Останнє повинне забезпечувати заряд одиночного акумулятора, а не двох елементів відразу - це обов'язкова умова.
2
Зарядите перший акумулятор, після чого встановіть його в конвертер. Сам прилад надіньте на антену обома лапками. Він влаштований таким чином, що лапки використовуються не тільки для зняття з антени вхідного сигналу і подачі на неї вихідного, але і для включення живлення (антена замикає їх між собою, що усуває необхідність у вимикачі). Поки конвертер працює, зарядите другий акумулятор.
3
Увімкніть приймач і виберіть на ньому діапазон УКВ. Налаштуйте апарат на бажану станцію. Врахуйте, що якщо у вашому місті мовлення ведеться в обох діапазонах, станції будуть розташовуватися упереміш. У разі, якщо приймач индицирует частоту в цифровому вигляді, врахуйте, що частоти станцій в додатковому діапазоні (том, який приймається за допомогою конвертера) будуть відображатися неправильно.
4
Вимкнувши приймач, зніміть конвертер з антени. Коли в міру користування приладом акумулятор розрядиться, станції в додатковому діапазоні будуть чутні з гіршою якістю, а потім і зовсім перестануть прийматися. Тоді встановите в конвертер інший, заздалегідь заряджений акумулятор, а попередній поставте на зарядку. Надалі в міру розрядки міняйте акумулятори місцями. Не забувайте відключати зарядний пристрій і отримувати з нього акумулятор після того, як він буде заряджений.