Як зробити транспортир. Транспортир роздрукувати.

Транспортири на відміну від лінійок не завжди бувають в магазинах канцтоварів. Якщо у вас є принтер, виготовити цей інструмент можна самостійно. Досить роздрукувати готовий шаблон, вирізати його і наклеїти на твердий матеріал.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ваш принтер має однакову роздільну здатність по обох координатах. Для цього намалюйте в будь-якому графічному редакторі квадрат і роздрукуйте його. Виміряйте сторони квадрата лінійкою - результати вимірювань повинні бути однаковими. Якщо це не так, спробуйте здійснити друк при іншому дозволі. У випадку, якщо домогтися однаковості дозвільних здібностей не вдалося, скористайтеся іншим принтером. У будь-якому випадку бажано, щоб принтер був кольоровим.
2
Скачайте зображення, показане в заголовку статті. Масштабуйте його за допомогою будь-якої графічної програми, дотримуючись пропорції, до бажаного розміру. Роздрукуйте шаблон по можливості на плівці - тоді користуватися транспортиром буде зручніше, оскільки ви зможете бачити і ті лінії, які розташовані прямо під ним. Якщо ваш принтер з плівкою несумісний, скористайтеся папером, але тоді транспортир вийде непрозорим.
3
Виріжте роздрукований шаблон по контуру. Покладіть його на лист оргскла і переведіть контур на нього. Якщо видрук на папері, матеріал транспортира може бути і непрозорим.
4
Зніміть шаблон з листа твердого матеріалу, потім лобзиком акуратно виріжте з нього копію шаблону. Обов'язково потім обробіть краю заготовки напилком, щоб вони не були гострими. Приклейте до неї сам шаблон. Якщо використовувалася плівка, клей повинен бути прозорим. У будь-якому випадку він не повинен утворювати некрасивих плям.
5
Коли клей висохне, просвердлите в транспортирі отвір діаметром близько 2 мм для олівця. Воно повинно розташовуватися строго в центрі - місце його свердління позначено на шаблоні колом. Готовий інструмент має дві шкали - пряму і зворотну, а якщо використовувався кольоровий принтер - червоні розподілу через кожні тридцять градусів, що полегшує його використання.
Кутом називається геометрична фігура, яка утворена двома променями - сторонами кута, що виходять із однієї точки - вершини кута. Зазвичай для побудови плоского кута в планіметрії використовується транспортир, за допомогою якого можна легко відкласти кут із заданою градусною мірою, але як бути, якщо під рукою цього інструменту немає? Для побудови кута можна скористатися тригонометричними функціями і побудовою прямо кут ьного тре кут ьніка.
Вам знадобиться
  • Повна таблиця тангенсов, лінійка
Інструкція
1
Нехай стоїть завдання побудувати кут деякої розмірності? .Построім Відрізок AB довільної довжини. Використовую співвідношення катетів в прямо кут ьном тре кут ьніке можна отримати сторону BC цього тре кут ьніка за формулою BC = AB • tg ?, значення тангенса кута? можна дізнатися по таблиці тангенсов.Далее від точки A необхідно відкласти відрізок довжини BC перпендикулярно відрізку AB.
2
Поєднавши точки A і C, отримаємо кут заданої величини?, З вершиною в точці A.
Зверніть увагу
Для побудови кутів ? 90 ?, необхідно побудувати кут < , Потім використовую гіпотенузу AC в якості катета нового трикутника побудувати кут? (? -?).