Як зробити частотомір. прилад для визначення частоти звукового сигналу.

Найпоширенішими сьогодні є цифрові частотоміри . Їх недоліком є недостатня наочність вимірювань. Якщо частота змінюється, зрозуміти, в який бік відбувається зміна, можна не відразу. Аналоговий же частотомер хоча і менш точний, зате дозволяє миттєво визначити знак зміни частоти.
Інструкція
1
Приготуйте будь аналоговий прилад, здатний вимірювати напругу від 0 до 1 В. Це може бути як спеціалізований вольтметр, так і багатофункціональний тестер. Дотримуйтесь при його підключенні полярність. Якщо на додаток до аналогової індикації вам все ж необхідна і цифрова, підключіть паралельно приладу цифровий мультиметр, що працює в режимі вимірювання постійної напруги до 2 В.
2
Візьміть два діоди і включіть зустрічно-паралельно. Вхідний сигнал, якщо він має малу амплітуду, подайте на них через резистор номіналом порядку кілоомах. Сигнал, що має більший розмах, подавайте через дільник, що володіє відповідними параметрами. З діодів зніміть сигнал, обмежений за амплітудою. Тепер інформацію про амплітуду він більше не несе - тільки про частоту. Врахуйте, що при амплітуді менше 0,5 У такій обмежувач працювати не буде.
3
Зберіть одновибратор будь-якої відомої вам конструкції. Найбільш зручний для аналогових частотомеров одновибратор типу К155АГ1. Висновки 3, 4 і 7 цієї мікросхеми заземлите, а на вивід 5 подайте харчування (+5 В). До висновку 6 підключіть вольтметр. Між плюсом харчування і виведенням 9 включите резистор (на кілька десятків килоом), а між висновками 10 і 11 - конденсатор, ємність якого залежить від діапазону вимірювань. Подайте на вхід (висновок 5) еталонний сигнал з частотою, що знаходиться в середині діапазону виміру, пропущений через обмежувач, і підберіть резистор і конденсатор таким чином, щоб стрілка вольтметра перебувала в середині шкали.
4
Тепер, подаючи на вхід сигнали різних частот, вимірювані зразковим частотоміром, складіть таблицю відповідності показань вольтметра різним частотам. Якщо підключені два вольтметра, врахуйте, що в силу особливостей форми сигналу їх показання можуть не збігатися. Або встановіть інтегруючу ланцюжок, або складіть для них роздільні таблиці.
5
Якщо ви хочете зробити частотомір багатосмугових, підберіть для різних діапазонів декілька пар резисторів і конденсаторів. Для частотоміра, який буде вимірювати частоти понад один мегагерца, використовуйте попередній дільник частоти будь-якої конструкції. Розташуйте його між обмежувачем і одновібратором.