Як порахувати витрати. Як порахувати середньодобові витрати.

Уміння економити або, як зараз прийнято говорити, оптимізувати витрати , важливо не тільки в бізнесі, але і в житті кожної родини. Адже насправді грамотне управління бюджетом домашнього господарства ґрунтується на тих же раціональних принципах, що і планування витрат в організації. Головне в цій справі - правильно порахувати витрати і знайти можливості для їх скорочення.
Інструкція
1
Візьміть за правило записувати все витрати , які ви здійснюєте. Якщо надії на пам'ять мало, адже дрібних витрат буває так багато, що в кінці дня вже все і не згадати, почніть зберігати всі касові чеки від будь-яких покупок, квитки від поїздок на транспорті, квитанції за комунальні платежі. Складайте їх в одну папку і раз на кілька днів спустошуйте її, переписуючи суми з чеків в загальну таблицю.
2
разліних таблицю ваших витрат, виділивши в ній окремі рядки під кожну статтю витрат. Внизу аркуша залиште вільне місце, в яке при необхідності додайте додаткові рядки. Визначтеся з періодом звіту і заповнюйте дану таблицю по кожному такому періоду.
3
Періодом звіту може стати тиждень, два тижні або місяць. Можливо, вам буде зручніше його прив'язати до дат отримання зарплати, а, може бути, навпаки, ви будете вважати витрати і планувати їх строго по тижнях. Після закінчення кожного періоду порахуйте витрати по кожному рядку і виведіть їх загальну суму.
4
Тепер, коли у вас скупчився певний обсяг інформації про витрати вашого сімейного бюджету, ви маєте можливість зайнятися більш детальним плануванням домашніх витрат. Подивіться, які витрати можна зменшити, від чого можна відмовитися, а на чому зекономити ніяк не вийде. У більшості випадків, коли люди починають цілеспрямовано вважати витрати і планувати свої витрати, вони отримують можливість не тільки знизити грошовий рівень власного споживання, зберігши його якісну складову, а й відкласти зекономлені кошти на серйозні придбання. Адже давно відомо, що зекономлені гроші - це зароблені гроші.