Як влаштувати дренаж.

Підвищена вологість грунту - фактор, вкрай несприятливо впливає на термін служби фундаментів будівель і виростання більшості культурних рослин. З переувлажненностью грунту борються двома способами - відсипанням її поверхні і пристроєм дренажу . І якщо перший спосіб можливий в основному тільки в початковий період будівництва і дуже витратний, то другий можна застосувати в будь-який час з відносно невеликою витратою сил і засобів.
Вам знадобиться
  • - дренажні перфоровані труби з ПВХ діаметром 100 мм;
  • - гравій;
  • - річковий пісок;
  • - геотекстиль;
  • - інструмент для земляних робіт;
  • - нівелір або гідроуровень.
Інструкція
1
Визначте напрямок ухилу ділянки, де передбачається влаштовувати дренаж. Якщо візуально це зробити важко, використовуйте нівелір або гідроуровень. При відсутності того й іншого скористайтеся довгим гнучким шлангом, заливаючи в нього воду і відзначаючи її рівень на кінцях шланга, який за принципом сполучених посудин повинен встановлюватися в одній горизонтальній площині. Визначте конкретні місця, куди можна відвести воду (ставок, канава загальної дренажної системи, западина на місцевості та ін.).
2
Складіть схему дренажу з відображенням розташування всіх дренажних канав, оглядових (дренажних) та водоприймальних колодязів. При складанні схеми візьміть до уваги наступну інформацію: • При влаштуванні дренажу будинку дренажна канава копається по його периметру на відстані 1-1,5 м від фундаменту будинку. • При влаштуванні дренажу незабудованої ділянки відстань між дренажними канавами повинно бути не більше 10 м на глинистих ґрунтах (зазвичай приймають 5-6 м) і не більше 20 м - на піщаних (приймають близько 10 м). • Схема розташування дренажних канав може бути різною (у вигляді ялинки , зигзага, прямокутного контуру), проте всі вони повинні сполучатися одне з одним і мати ухил у бік скидання води. • Оглядові колодязі, які не є обов'язковими, встановлюють у місцях вигину дренажних труб (канав) для контролю над станом дренажної системи.
3
Викопайте дренажні канави - згідно складеною схемою. Їх ширина повинна бути близько 40 см, глибина при суглинних грунтах близько 1 м, при піщаних - близько 0,5-0,6 м. Встелили їх дно і стінки геотекстилем, залишивши необхідний запас для прикриття канави зверху.
4
Насипте на дно канав пятисантиметровий шар річкового піску. Покладіть на пісок пластикові перфоровані труби (дрени), забезпечуючи їх ухил у бік скидання вод не менше 2-х мм на один метр довжини. З'єднайте всі дрени між собою фітингами або (в місцях вигину) оглядовими колодязями. Засипте труби гравієм, закрийте його зверху геотекстилем. У верхній частині канав укладіть пісок і дерен.
5
При відсутності природного місця скидання води (ставка, річки) в найнижчому місці ділянки влаштуйте обслуговується або не обслуговуються водоприймальний колодязь, в який відведіть все дрени з осушуваного ділянки.
6
Для пристрою необслуговуваного водоприймального колодязя викопайте яму діаметром близько 1,5 метрів і глибиною не менше 2-х метрів, заповніть її гравієм, укрийте зверху геотекстилем, присипте піском і укладіть дерен. Такий колодязь буде здійснювати природний відведення води в нижні шари грунту.
7
При дуже високому рівні грунтових вод, коли природний відведення води неможливий, влаштуйте обслуговується водоприймальний колодязь. Викопайте яму під бетонні кільця діаметром 1,5-2 м завглибшки не менше 2-х метрів. Встановіть в яму бетонні кільця, засипте її дно гравієм.
8
Встановіть в колодязь насос для відкачування води, простягніть водозливні шланги в місця, куди можна відкачувати воду. Систему відкачування води можна оснастити керуючої апаратурою, автоматично запускає насос при досягненні водою певного рівня. Не забудьте прикрити колодязь зверху люком.