Як обв'язати намистину бісером.

Обплетені намистини виглядають набагато красивіше звичайних. Тому і прикраса з них буде залучати більше уваги, ніж нитка однотонних бус. На створення одного такого елемента може піти цілий вечір, але результат того вартий.
Вам знадобиться
  • - бісер різних кольорів;
  • - міцна нитка (лавсан, капрон, мононить);
  • - намистина;
  • - тонка бісерна голка;
  • - альбомний аркуш і кольорові олівці.
Інструкція
1
Для роботи не використовуйте намистини з власним малюнком або оригінальною текстурою. По-перше, вони дорожче, по-друге, по закінченні роботи цієї структури видно не буде. Звертайте також увагу на відсутність кутів і граней. В іншому форма намистини великого значення не має: вона може бути кулястої, витягнутої або який завгодно.
2
Перш ніж починати плетіння, виберіть техніку роботи і визначитеся з малюнком. Накидайте його на папері. Якщо малюнок першорядний, техніку вибирайте в другу чергу. Найпопулярніші варіанти в цій роботі - мозаїчне плетіння, «хрестик». Перша техніка, як правило, застосовується для створення щільного малюнка, друга більш журна і в просвітах між бісерінамі видна намистина-основа.
3
Відріжте нитку, всуньте в голку. Закріпіть намистину , протягнувши нитку крізь неї двічі. Кінець нитки за бусиною повинен бути довжиною в 10-15 см. Загальна довжина нитки - до 60 см. При більшій довжині нитка буде плутатися і зав'язуватися у вузлики.
4
Наберіть перший ряд бісерин відповідно до схеми малюнка. В мозаїчній техніці це, як правило, близько п'яти бісерин, залежно від розміру бісеру і самої намистини. Закріпіть ряд, пройшовши крізь першу бісерину.
5
Наберіть першу бісерину другого ряду, пройдіть через перший ряд, ніби плетете джгут в мозаїчній техніці. Потім дві бісеріни і знову через дну з бісерин першого ряду.
6
У кожному наступному ряду кількість бісерин у ряді збільшується, щоб оплетка повністю відповідала формі намистини. Для цього набирайте дві бісеріни замість однієї для кожного кроку. Можна піти й іншим способом: використовувати більш крупний бісер.
7
Дійшовши до середини бісеріни, починайте зменшувати кількість бісерин в ряду. Дійшовши до кінця, сховайте кінці ниток в бісеріни.
Зверніть увагу
В якості першого досвіду користуйтеся тією технікою, яку знаєте найкраще, і оплете намистину без малюнка.
Обв'язування великих намистин - поширений дизайнерський спосіб в декораторських мистецтві. Намистини, прикрашені в'яззю, можуть використовуватися в оздобленні інтер'єру, меблів і навіть в моделюванні одягу.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитка для в'язання (ірис та ін. Тонкі нитки) або швейна нитка;
  • - намистини з отвором достатнього діаметру;
  • - самовчитель по в'язанню гачком.
Інструкція
1
Виберіть намистини для обв'язування. Віддайте перевагу тим, чиє отвір дозволить просмикувати кілька ниток. Для обв'язування підійдуть також старі намистини з дефектами на поверхні - вони будуть закриті в'язаними петлями.
2
Закріпіть нитку на гачку повітряної петлею. Для цього обігніть нитку навколо гачка і, зробивши один накид, протягніть вийшла петлю крізь першу. Вийміть гачок і витягніть петлю на довжину, достатню для протягування крізь отвір намистини.
3
Скрутите петлю і надайте їй пальцями гостру форму, щоб подвійна нитка без праці пройшла крізь намистину. Просмикніть крізь отвір і затягніть петлю таким чином, щоб на кінцях залишалося невеликий отвір, достатню для протягування гачка.
4
Відріжте нитку і акуратно поставте намистину з пропущеної крізь неї петлею. Петля в цьому випадку буде служити основою заготовки, яка буде обв'язуватися звичним способом.
5
Зробіть ще одну повітряну петлю і на цей раз щільно затягніть її навколо гачка. Накиньте петлю, протягнути крізь намистину, і вивяжіте з накидом на гачку. Зв'язавши тим самим заготовку з повітряної петлею починайте набирати петлі з розрахунком на те, щоб ланцюжок щільно облягала намистину. Переконавшись в достатності довжини ланцюжка, завершите її, зв'язавши з закінченням петлі з протилежного кінця намистини.
6
Виберіть оптимальний варіант обв'язування: стовпчиками з одним накидом, стовпчиками з двома накидами, мереживними обвязками і пр. Вподобаний узор можна без зусиль знайти в будь-якому самовчителі з в'язання гачком. Для того щоб вийшла щільна в'язь, а намистина практично повністю зникла під в'язаним полотном, слід віддати перевагу щільною в'язанні з двома накидами. Якщо по декораторський задумом природна фактура намистини повинна проглядатися крізь в'язь, то найкраще це може забезпечити мереживне в'язання.