Як розрахувати потужність обігрівача.

З початком холодів багато хто починає подумувати про те, як забезпечити тепло в квартирі або будинку. Одним з найпоширеніших способів підтримки в житло оптимальної температури є використання різного роду обігрівачів. Щоб виключити необгрунтовану перевитрата енергії, необхідно заздалегідь розрахувати необхідну потужність пристрою.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте площу і об'єм приміщення, яке вам потрібно обігріти. У самому простому випадку необхідно помножити довжину кімнати на її ширину, а потім на висоту стін. Запишіть або запам'ятаєте обсяг приміщення, виражений в метрах. Ця величина знадобиться при придбанні обігрівального приладу з конкретною потужність ю.
2
Оцініть приміщення з точки зору можливих втрат тепла. Якщо кімната має кілька вікон і дверей або розташована в кутовій частині будівлі, буде потрібно придбати обігрівач кілька більшої потужності. Також потребує більш суттєвого обігріву приміщення, розташоване в північній частині квартири або будинку.
3
При виборі конкретного обігрівача виходите з того, що для якісного обігріву приміщення потрібно забезпечити приблизно 1 кВт енергії, вироблюваної обігрівачем, на 10 кв. м приміщення зі стандартною висотою стель в 2,75 м. Якщо висота приміщення відрізняється від зазначеної величини, розрахуйте обсяг приміщення і прийміть необхідну потужність рівній 1 кВт на 25 куб. м.
4
Розгляньте конкретний приклад визначення необхідної потужності обігрівача . Припустимо, вам необхідно забезпечити теплом приміщення площею 25 кв. м, висота стін якого становить 3 м. Обсяг приміщення складе 75 куб. м. Кімната має одне дерев'яне вікно і одні двері. Розділивши об'єм приміщення на 25, ви отримаєте величину 3 кВт. Приблизно такої потужності вам буде потрібно обігрівач. Якщо кімната північна або кутова, додайте до знайденої величиною ще 20% потужності.
5
Вибираючи обігрівач, здобувайте модель з вбудованим регулятором температури. Якщо температура повітря за межами будинку зміниться, ви можете відповідним чином змінити положення регулятора. Це дозволить вам більш гнучко використовувати можливості щодо обігріву приміщення, змінюючи температурний режим в ту чи іншу сторону при необхідності.