Як робити аероплани. Як зробити аероплан в будинок умовах.

Пройшли ті часи, коли пілоти працювали тільки у військовій і цивільній авіації. У наші дні кожна людина може отримати льотну ліцензію і самостійно приступити до польотів. Щоб піднятися в повітря, не потрібно купувати або орендувати готовий літак. Володіючи навиками роботи з інструментом, ви можете спробувати створити аероплан своїми руками.
Вам знадобиться
 • - креслення літального апарату;
 • - металеві трубки;
 • - дерев'яні рейки;
 • - кріпильні елементи;
 • - двигун ;
 • - інструменти для роботи з металом і деревиною;
 • - тканина для обшивки;
 • - клей.
Інструкція
1
Почніть роботу з планування та складання креслень конструкції майбутнього аероплана. Використовуйте готові креслення літального апарата або замовте їх проектно-конструкторському бюро. На цьому етапі важливо дотримати всі характеристики конструкції аероплана, оскільки від цього залежатимуть льотні якості літака.
2
Виготовте фюзеляж аероплана. Використовуйте в конструкції трубчастий каркас і дерев'яні деталі. Ту частину конструкції апарату, де буде розташовуватися двигун, зміцните додатково, щоб підстава могло винести додаткове навантаження.
3
Виготовте крила аероплана, керуючись кресленнями. При цьому потрібно в точності дотримати аеродинамічні характеристики профілю крила. Крім того, крила аероплана повинні бути симетричними і мати однакову вагу. Обшивку крил і фюзеляжу зробіть зі скловолокна. Після складання крил встановіть їх на фюзеляж, приділивши особливу увагу надійності кріплення.
4
Використовуйте в якості силової установки відповідний двигун. Для легкого аероплана підійде човновий мотор, наприклад, «Вихор». Такий агрегат дозволяє отримати тягове зусилля приблизно в 75-80 кгс. Надійно прикріпіть двигун до основи.
5
Змонтуйте на місці пілота органи управління аеропланом. Вони включають важелі управління закрилками і хвостовим рульовим керуванням. Передбачте також можливість регулювання обертів двигуна.
6
Після складання аероплана в єдине ціле зробіть випробування на міцність конструкції. Зверніть особливу увагу на якість і надійність з'єднань елементів аероплана. При необхідності підсильте різьбові з'єднання контргайками зі шплинтами. Передбачте тросові розтяжки для додаткового додання стійкості крилам.
7
Доручіть виконати перший політ на аероплані досвідченому пілоту. Обкатка літального апарату повинна проводитися на невеликих висотах з дотриманням запобіжних заходів. На цьому етапі виявите недоліки конструкції і прийміть заходи до їх усунення.
Самодіяльне літакобудування приваблює багатьох любителів авіації. Маючи в своєму розпорядженні найпростішими матеріалами і інструментами, можна побудувати нескладний літальний апарат, здатний допомогти в здійсненні мрії про небо.
Вам знадобиться
 • - добре оснащена майстерня;
 • - креслення;
 • - матеріали та агрегати;
Інструкція
1
Оберіть тип літального апарату, який ви будете будувати. Для самостійної споруди рекомендується використовувати класичні, добре зарекомендували себе схеми. Перший літальний апарат слід створювати за готовими кресленнями, їх можна знайти в інтернеті. Повторюючи вже відпрацьовану конструкцію, ви уникнете багатьох помилок, можливих при самостійному проектуванні літака.
2
Роботу над літальним апаратом почніть зі створення добре оснащеної майстерні, це значно скоротить терміни спорудження літака і підвищить якість його виготовлення. Купуючи матеріали та агрегати, обов'язково беріть товарні чеки, це спростить процедуру реєстрації саморобки. Не шукайте деталі для елементів літака на звалищах металобрухту і в інших подібних місцях. Від надійності конструкції залежить ваше життя, тому використовуйте тільки нові якісні матеріали.
3
З самого початку привчіть себе робити все дуже акуратно і добротно. Ретельно обробляйте всі елементи конструкції, навіть в тих місцях, які будуть згодом закриті, і їх ніхто не побачить. Подібне ставлення до роботи дає подвійну користь: по-перше, всі деталі будуть дуже якісними. По-друге, ретельна обробка всіх елементів дозволить істотно знизити вагу готової конструкції, що для саморобного літака дуже важливо.
4
Особливу увагу приділіть двигуну вашого літака. Багато самодіяльні авіаконструктори використовують будь-які відповідні за розмірами і потужності силові агрегати, що негативно позначається на безпеці. До двигуна літака пред'являються підвищені вимоги надійності, тому найкращим варіантом буде придбання заводський силової установки потрібної потужності. Цей варіант досить дорогий, але на безпеці економити не варто.
5
Ретельно вмонтовуйте всі елементи управління, будь-яка недбалість тут неприпустима. Слідкуйте за тим, щоб всі тяги, троси, напрямні ролики та інші елементи були хорошої якості і надійно закріплені. Подумайте про дублювання найважливіших систем. Оглядаючи конструкцію літака, заздалегідь уявляйте ситуацію, в якій той чи інший елемент може відмовити або зламатися, і робіть заходи, що зводять ризик до мінімуму. Моделювання критичних ситуацій є важливим етапом підвищення безпеки польотів.