Як порахувати кондиціонер.

У серйозних компаніях, що здійснюють продажу кондиціонерів , обов'язково є фахівець, що виробляє всі розрахунки і дає необхідні рекомендації. Але якщо з яких-небудь причин вам необхідно самостійно розрахувати потужність цього обладнання, скористайтеся спеціальними прийомами.
Інструкція
1
При розрахунку необхідної потужності кондиціонера для вашого житлового простору, враховуйте такі фактори: F1 - тепло, яке надходить в приміщення від сонця або інших - штучних джерел світла; F2 - тепло, що виділяється людьми, що знаходяться в даному приміщенні; F3 - тепло , яке надходить від опалення; F4 - тепло, яке надходить від офісного устаткування або побутової техніки.
2
Зразкові значення теплопоступленій від перерахованих вище джерел можна подивитися в таблицях на сайті: http://www.ic21.ru/sov/vibor/
3
Підсумуйте всі значення кожного з факторів між собою, щоб знайти максимальне значення, яке має «погасити» кондиціонер. Формула буде виглядати так: F = F1 + F2 + F3 + F4 Вибирайте потужність кондиціонера, що перевищує отриману цифру (F).
4
Зразкові значення теплопоступленій від перерахованих вище джерел подивіться в таблицях на одному з сайтів, відповідної тематики, наприклад: http://www.ic21.ru/sov/vibor/
5
Для визначення необхідної потужності кондиціонера можна скористатися зразковими даними, наведеними нижче. При розрахунках необхідно враховувати, що на охолодження 30 квадратних метрів площі приміщення потрібно 1 кВт потужності кондиціонера. Якщо кімната не має дверей, то до її площі додайте площа суміжного приміщення.
6
Беручи до уваги те, на яку сторону виходять вікна вашого приміщення, на 1 кв. м вікна враховуйте наступні значення надходження сонячного тепла: південь: 0,2 кВт; захід: 0,35 кВт; схід: 0,12 кВт; північ: 0 кВт.
7
Враховуйте той факт, що потужність на видалення всіх теплонадлишків від працюючої електротехніки, як правило, береться рівною 300 Вт, від людей - максимальне значення - 350 Вт
8
Проведіть розрахунок необхідної потужності кондиціонера наступним чином: потужність, що враховує площу приміщення + потужність, що враховує площу вікна і сторону світла + 300 Вт (0,3 кВт) на електротехніку + 150 - 350 Вт, залежно від кількості людей, знаходяться в приміщенні.
9
Наприклад, щоб розрахувати потужність спліт-системи для приміщення площею 28 кв. м і вікнами площею 3,4 кв. м, які виходять на захід, необхідно: 1 + 3,4? 0,35 + 0,6 = 2,8 кВт. Значить, для цього приміщення підійде кондиціонер потужністю 3 кВт.