Як намотати зварювальний апарат. Як намотати зварювальний трансформатор.

При роботі на дачі або в заміському будинку може знадобитися зробити водопровід, побудувати для домашніх тварин вольєри, зробити душ або теплицю. Для подібних робіт знадобиться зварювальний апарат , який можна придбати в торговій мережі або зробити самостійно. Його основу складає понижуючий трансформатор.
Вам знадобиться
  • - трансформаторний сердечник;
  • - провід 15-20 кв. мм;
  • - плавкий запобіжник;
  • - амперметр змінного струму;
  • - мідна трубка.
Інструкція
1
Розташуйте мережеву обмотку на стержневом муздрамтеатрі двома основними способами. Перший дає можливість отримати «жорсткий» режим зварювання. Мережева (первинна) обмотка буде складатися з 2-х однакових обмоток, які намотайте на різні боки сердечника.
2
Проводьте намотування проводу по ізольованому ярму тільки в одному напрямку. Ізолюйте кожен шар обмотки шаром х/б ізоляції (електрокартону, стеклотканью, калькою), яка повинна бути просякнута бакелітовим лаком.
3
З'єднайте обмотки між собою послідовно. Вони повинні мати однаковий перетин проводів.
4
Зробіть для регулювання вихідного струму на кожній обмотці відводи. Замкніть їх попарно. Залудити і промаркируйте висновки обмоток.
5
Закріпіть їх бавовняної тасьмою. Надіньте на висновки мережевий обмотки бавовняний кембрік.
6
Використовуйте другий метод намотування мережевий обмотки для зварювального трансформатора для «м'якого» способу зварювання. Проведіть намотування для цього на одній стороні сердечника.
7
Перевірте після намотування мережевий (первинної) обмотки зварювальної установки витки на короткозамкненими і правильність їх кількості. Для цього включіть зварювальний трансформатор в мережу через запобіжник (4-6 А) і амперметр змінного струму. У тому випадку, якщо запобіжник сильно гріється або згорає, то це ознака короткозамкнутого витка.
8
Перемотайте первинну обмотку, звертаючи увагу на якість ізоляційного матеріалу. У тому випадку, коли апарат видає сильний шум, а струм перевищує 2-3 А, значить, що число витків мережевий обмотки низьке.
9
Намотайте необхідну кількість. Зварювальний апарат споживає струм на холостому ходу 1-1,5 А, не сильно шумить і не гріється.
10
Намотайте вторинну обмотку на двох сторонах сердечника. При першому способі намотування вона складатиметься з 2-х однакових половин, які включіть зустрічно паралельно, для стійкості дуги. Візьміть в цьому випадку переріз проводу 15-20 кв. мм.
11
Використовуйте для другого способу намотування вторинної обмотки наступним методом - спочатку на вільній стороні сердечника намотайте 2/3 від загального числа витків. Вона буде служити для підпалу дуги, а в період зварювання напруга на ній зменшується приблизно на 85%.
12
Намотайте решта 35-40% витоків як додаткову зварювальну обмотку поверх мережевий. Вона буде підтримувати в певних межах напругу при зварюванні, а також зварювальний струм.
13
Зробіть перемикання обмоток в зварювальному апарат е за допомогою мідних клем і наконечників. Для цього можна скористатися мідними трубками потрібного діаметру завдовжки 30 мм.
14
Закріпіть в них дроти пайкою або обпресуванням.
Зверніть увагу
Проводьте намотування в два дроти, якщо ізоляція неякісна. Один з них - х/б шнур або х/б нитка для рибальства. Зафіксуйте обмотку з х/б ниткою після намотування одного шару клеєм, можна лаком. Другий шар намотуйте тільки повного висихання попереднього.