Як налаштувати однорангову мережу.

Однорангова мережа являє собою найпростіший спосіб з'єднання між собою декількох комп'ютерів, застосовується в основному в домашніх умовах. Для нормальної роботи такої мережі не потрібно сервер, але й кількість підключених ПК не повинно бути більше 5-6.
Вам знадобиться
  • - кабель;
  • - коннектори;
  • - мережеві карти.
Інструкція
1
Побудуйте локальну мережа на основі Ethernet за допомогою кручений неекранованої пари, він є полімерної опліткою, всередині якої розташовуються чотири пари мідних проводів, скручені між собою. Цей кабель є найбільш ефективним, так як його монтаж і прокладка досить проста. Обладнайте кожен кінець кабелю спеціальним конвектором. Використовуйте для створення тимчасової мережі на основі витої пари топологію «Зірка». Довжину кабелю беріть з запасом, на випадок перестановки комп'ютерів.
2
Прокладіть кабель в приміщенні, ведіть його від однієї з робочих станцій, прибиваючи його кліпсами, або розміщуйте його в спеціальній коробці. Проведіть кабелю від станцій до спеціального пристрою - хабу/концентратора. Вставте дроти в коннектор і обіжміть їх за допомогою спеціальних кліщів.
3
Виконайте настройку домашньої мережі програмним чином, після того, як підключіть мережеві карти в системні блоки і вставте в роз'єм карти мережевий кабель. Спочатку встановіть драйвера мережевої карти. Для цього вставте диск, який додається до карти, в привід, потім виконайте установку драйвера згідно підказкам системи. Переконайтеся, що мережева карта відображена в списку пристроїв. Перейдіть в «Панель управління», виберіть пункт «Система» і вкладку «Диспетчер пристроїв».
4
Клацніть правою кнопкою миші по ярлику «Мережеве оточення», виберіть пункт «Властивості». Потім клацніть по кнопці «Додати», виберіть «Клієнт мереж Microsoft». У тій же вкладці виберіть пункт «Додати» - «Протокол TCP/IP». При необхідності установки загального доступу до принтерів додайте відповідну службу.
5
Перейдіть в властивості локальної мережі, перейдіть в меню мережевих компонентів, виберіть «Протокол TCP/IP». Клацніть по кнопці «Властивості», встановіть статичний адреса для комп'ютера, наприклад, 192.168.1.3, маску підмережі введіть 255.255.255.0. Для кожного комп'ютера пропишіть відповідну адресу, замінюючи останню цифру, а також ім'я для робочої групи, наприклад, HomeNet.