Як зробити фотостудію.

Постійне зростання ринку послуг в сфері реклами стимулює розвиток фотоіндустрії, без якої дизайнери-рекламісти відчували б себе однаково, що без правої руки. Така ситуація відкриває вільну нішу для бажаючих організувати професійну фотостудію - набір її послуг виробниками реклами буде незмінно затребуваний.
Вам знадобиться
  • 1. Приміщення площею 50 квадратних метрів
  • 2. Професійна фотокамера
  • 3. Обладнання та аксесуари для фотозйомки
  • 4. Меблі та обладнання для робочого місця адміністратора
  • 5. Штатний фотограф
  • 6. Ділові зв'язки з рекламними агентствами
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з фотографом, що має великий досвід студійної фотозйомки, щоб дізнатися, якими параметрами повинно володіти приміщення, в якому фотостудія розташується. Якщо ви збираєтеся відкрити не «фото на документи», а готуєте робочу площадку для професіонала, то виходьте з мінімальної площі 40-50 квадратних метрів. Причому просторим орендоване приміщення має бути не тільки в ширину, допустима висота стелі в ньому - мінімум три метри.
2
Придбайте обладнання, необхідне для функціонування професійної фотостудії. В першу чергу це - фотоапарат, який стане знаряддям праці вашого співробітника, і до вибору якого потрібно підійти з усією серйозністю. Економити, здійснюючи цей важливий крок, не можна, правильним рішенням буде вибір однієї з останніх моделей фірми Canon. Крім камери знадобиться світлове обладнання, фони, софтбокси, набір запасних аксесуарів для фотоапарата, меблі для гримерки і комплект офісного обладнання для робочого місця адміністратора.
3
Знайдіть для постійної співпраці в фотостудії того, без кого обійтися не вдасться ніяк, але хто і один, сам по собі, зможе виконувати всю роботу, крім організаційної - фотографа. Люди цієї професії утворюють відокремлену касту і схильні збиратися разом на різного роду «тусовках», як в живу, так і у всесвітній павутині. Цим варто скористатися для того, щоб знайти хорошого фахівця, а якщо ви запропонуєте йому гідні умови праці, то він напевно погодиться з вами працювати. Послуги фотографа, якщо він професіонал, будуть обходитися недешево, але від нього залежатиме клас вашої фотостудії.
4
Починайте тепер, маючи оснащену студію і готового до роботи фахівця, шукати клієнтів. Ви можете запропонувати їм студійну фотозйомку, репортажну фотозйомку, нарешті, пропонуйте скористатися вашою майданчиком і фотоустаткуванням тим, хто не має власної. Канали просування, за якими варто пускати інформацію, повинні бути, природно, профільними - дайте знати про себе насамперед рекламним агентствам, хоча незайвим буде і розповсюдження рекламних листівок в широких масах народу.
Корисна порада
Коли будете обладнати приміщення для фотостудії, майте на увазі, що чимале значення при зйомці має забарвлення стін, підлоги і стелі - вона повинна бути рівномірно білою або черной.Еслі фотостудія - ваше єдине «дітище», то займатися організаційною роботою цілком можете ви самі, якщо ж ні - доцільно найняти адміністратора, який візьме ці обов'язки на себе.
Оренда фотостудії обходиться досить дорого, і це особливо невигідно в разі, якщо робити знімки потрібно часто. В таких випадках можна спробувати облаштувати студію на дому. Якщо планується фотографувати невеликі предмети, вистачить куточка в кімнаті, але для більш великих проектів краще виділити окреме приміщення.
Інструкція
1
В першу чергу подбайте про організацію освітлення. Воно може бути як постійним, так і імпульсним. Також ви можете використовувати одночасно обидва варіанти: наприклад, поєднувати лампи зі спалахом. При виборі імпульсного освітлення необхідний фотоапарат зі спеціальним роз'ємом для підключення зовнішнього спалаху. Можна також використовувати синхронізатори, які допоможуть у роботі з освітленням.
2
Подумайте, яке обладнання вам необхідно для зйомки і придбайте його. Вибір предметів безпосередньо залежить від жанру. Для портретів та тематичних фотографій рекомендується вибирати підходящі елементи інтер'єру, які допоможуть створити потрібний настрій. Для зйомки тварин будуть потрібні драпірування або «природні куточки» з штучної або цієї травою, чагарниками та іншими деталями. Також можна використовувати декорації, що імітують даху, сад і пр.
3
Вирішіть, чи будете ви знімати невеликі предмети - наприклад, невеликі речі для каталогу інтернет-магазину або для портфоліо. Якщо ви плануєте їх фотографувати, купите фотостол або фотобокс - спеціальні предмети з білими поверхнями, на тлі яких фотографовані речі виглядають особливо чітко й ефектно. Можна спробувати виготовити фотобокс самостійно з тканини або ватману, але в цьому випадку важливо подбати про те, щоб всі поверхні однаково відбивали світло і були рівномірно освітлені.
4
Бажано придбати або виготовити самостійно фонові стенди. Вони можуть бути чорного, білого, сірого кольору, хоча можна використовувати й інші, менш популярні відтінки. На тлі таких стендів зручно робити «журнальну» зйомку - так фотографують моделей для обкладинок і для постерів. Найкращий варіант для невеликої домашньої фотостудії - білий переносний стенд і набір кольорових фільтрів, які можна прикріпити до джерела освітлення фонової поверхні.